Google yaptı! İşte ChatGPT’nin çok konuşulacak yeni rakibi “Bard”

ChatGPT internet dünyasının en çok konuşulan yapay zeka destekli ürünlerinden biri oldu. OpenAI’nın geliştirdiği ChatGPT, büyük bir kullanıcı kitlesine erişti. Hal böyle olunca ChatGPT’ye rakip yapay zeka yetenekli sohbet botları çıkacakdu. Bu konuda, Google’ın atacağı adım özellikle merak ediliyordu. Nitekim Google’dan ChatGPT rakibi yapay zekalı sohbet robotu Bard hamlesi geldi.

BARD İÇİN 18 YAŞIN ÜZERİNDE OLMA ŞARTI

BBC’nin haberine göre, Google, yapay zekalı sohbet robotu Bard’ı kullanmaya başladı. Ancak Bard yalnızca belirli kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor ve bu kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekiyor.

Bard, rakibi ChatGPT’den farklı olarak, internetten güncel bilgilere erişebiliyor.

Örneğin ChatGPT deprem felaketiyle ilgili soruları yanıtlayamaz. Çünkü ChatGPT’nin bilgi veri tabanı yalnızca 2021’in ruhuna kadar uzanıyor. Ancak Bard güncel bilgilere erişebiliyor.

Bunun dışında Bard kullanıcılarına erişen bir “Google’la” (Google it) düğmesine de sahip.

Ancak Google, Bard’ın “sınırları” olduğu konusunda uyarıda bulunarak, Bard’ın yanılabileceği ve tarafça yanıt verdiğini beyan etti.

Bunun nedeni, Bard’ın teorisi mevcut olan gerçek dünya bilgilerinden öğreniyor olması. Yani yanıtlarında klişe ve yanlış bilgilerin ortaya çıkması mümkün.

Kullanıcıların mevcut ABD ve İngiltere’de piyasaya sürülmesi Bard’ı denemek için bir bekleme beklemeleri gerekiyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Instagram'dan sürpriz hamle!Instagram’dan sürpriz hamle!
Gelecek Partisi'nden istifade edip AK Parti'ye geçtiler!Gelecek Partisi’nden istifade edip AK Parti’ye geçtiler!
İnce'nin sözlerinin ardından bir çağrıda CHP'den geldiİnce’nin sözlerinin ardından bir çağrıda CHP’den geldi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası