Google CEO’su Pichai: Toplum yapay zekanın hızla gelişmesine hazırlıklı olmalı – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Toplumun, hayvanların gelişim hızına tam olarak ayak uydurmadığını aktaran Pichai, insanların yapay zeka yapısına tam olarak hazır olmadığını ancak geçmişe genellemenin bu varsayımını kabul etmesini dile getirdi.

Pichai, Google’ın yapay zeka sohbet robotu “Bard” gibi teknolojileri “tam olarak anlaşılamayan bir kara kutu” olarak niteledi.

YAPAY ZEKADA REKABET ARTIYOR

Microsoft, yapay zeka atılımlarını hızlandırmak için, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI ile ortaklık yürütüyor.

Google’ın ana kuruluşu Alphabet ise şubatta ChatGPT’ye rakip olabilecek “Bard” isminin yeni bir şekilde tanıtmıştı.

ABD’li e-ticaret devi Amazon da geçen hafta, diğer işletmelerin kendi sohbet robotlarını ve yapay zeka destekli ürünler oluşturma geliştirme hizmetlerine yardımcı olmayı amaçlayan yeni teknolojilerini duyurmuştu.

Kar amacı gütmeyen Future of Life Institute’un geçen ay yayımladığı ve aralarında Elon Musk’ın da olduğu 1000’den fazla kişinin imzaladığı açık mektupta, yapay zeka robotu tasarımları için ortak güvenlik protokolleri içermeye ve bağlanmalarınıpıcanet uzmanyapıcanet uzmanyapıcanet kadar ileri yapay zeka robotlarının üretmene ara verilmesi talep edilmişti.

NTV yazılımını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası