Google çalışanları Londra’da işten çıkarmaları protesto etti – Son Dakika Teknoloji Haberleri

London’by Google’ın yönetim yapısının önlerinde görevliler, şirket yönetimi isten çıkarmaya karara tepki gösterdi.

Şirket ocaklarını geride bıraktığı açıklama ile küresel operasyonlarında çalışan yaklaşık 10 bin kişinin isten çıkarılmasına karar verildiğini duyurmuştu.

“İLETİLEN ENDİŞELERİ GÖRMEZDEN GELDİ”

Google çalışanlarını temsil eden ve protesto eden mitingi düzenleyen işçi sendikası Unite’dan yapılan bir toplantıda, “O kuruluşlarından beri, Google’ın İngiltere’deki yönetimi, seçilen sendikayı verdikleri tarafından kendilerinin iletilen endişelerinin kapsamını görmezden geldi ve işten çıkarma planlarıyla ilgili toplu görüşmeyi sonlandırdı.” ifadelerine yer verildi.

Unite’ın ülkenin en büyük işçi sendikasının hatırlatılmadığı, son birkaç ay içinde binlerce Google çalışanının sendikaya katılmaya dikkat çekildi.

Açıklamada, “Şirket şimdi çalıştırmale bire bir istişarelerde bulunma ve toplantılarda sendikanın bulunmanın bulunmasına izin vermemeyi reddediyor.” yorum yer aldı.

“DEHŞET VERİCİ VE YAŞA DIŞI”

Sendikanın muhafaza değerlendirmelerine yer verilen Birlik Bölge Sorumlusu Matt Whaley, “Google’ın kişilerine yönelik Muamelesi ve isten çıkarmaya yönelik görüşme yürütme sendikayı dışarda bırakma girişimi korkutma vericisi ve potansiyel olarak yasa dışıdır.” değerlendirmesini yaptı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası