G7 ülkeleri, yapay zekada denetleyici düzenlemenin oluşturulması konusunda uzlaştı – Son Dakika Teknoloji Haberleri

içeriği özgün olarak tekrar yaz

G7 ülkeleri teknoloji ve ekonomi bakanlarının katılımıyla 29-30 Nisan tarihlerinde Japonya’nın Takasaki kentinde düzenlenen toplantının sonuç bildirgesi yayınlandı.

Japonya Dijital Dönüşüm Bakanı Kono Taro ve Japonya İçişleri ve Haberleşme Bakanı Matsumoto Takeaki’nin başkanlık ettiği toplantıya Hindistan, Endonezya ve Ukrayna’dan hükümet temsilcileri de katıldı.

Toplantının kapanış bildirisinde, “Ülkeler ve sektörler genelinde AI (yapay zeka) teknolojilerinin artan önemi göz önüne alındığında, bu teknolojilerin fırsatlarını ve zorluklarını yakın vadede değerlendirme ve teknolojiler geliştikçe güvenliği ve güveni geliştirmeye devam etme ihtiyacını kabul ediyoruz. ” ibaresi yer aldı.

Bildiride, AI politikaları ve düzenlemelerinin riskleri azaltarak dünyaya faydaları en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan risk temelli ve ileriye dönük olması gerektiği vurgulandı.

“Dijitalleşme ve dijital altyapı modern toplumları destekliyor.” Bildiride, yapay zeka da dahil olmak üzere gelişen teknolojilerin ekonomik büyümeyi yönlendirmeye yardımcı olduğu belirtildi.

DİJİTAL ALTYAPI ÖNEMLİ

Açıklamada, ülkeler arasında güvenli ve dayanıklı bir dijital altyapının sağlanması için görüşmelerin derinleştirildiği ve dijital altyapının yoğun iklim krizi, salgın hastalıklar ve diğer kırılganlık dönemlerinde kritik bir rol oynadığı belirtildi.

Açıklamada, “Dijital altyapı yedekleri oluşturmak amacıyla çok katmanlı denizaltı ve denizaltı dışı ağların geliştirilmesi, genişletilmesi ve sürdürülmesi önemlidir.” söylendi.

Açıklamada, G7 ülkelerinin mevcut dijital altyapılarının güvenliğini ve dayanıklılığını artırmak için 5G çağına ve 6G ötesine geçiş vizyonunu paylaşmalarının önemli olduğu vurgulandı.

Açıklamada, G7 ülkeleri hükümet temsilcilerinin Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonlarını bir kez daha kınadıkları kaydedildi.

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası