FSB’den kripto varlıklarda kuralların katılaştırılması çağrısı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Düzenleyici ve denetleyici yaklaşımların kapsamlılığına ve uluslararası tutarlılığına katkıda bulunmak için FSB, kripto para birimi faaliyetleri için küresel düzenleyici çerçeveye ilişkin danışma raporunu yayınladı.

Raporda, kripto para borsası FTX’in iflası gibi geçtiğimiz yıl yaşanan olayların, kripto para birimlerinin ve ilgili oyuncuların yapısal zayıflıklarını ve zayıflıklarını gösterdiği belirtildi.

Olayların, kripto para ekosistemindeki kilit bir hizmet sağlayıcının başarısızlığının riskleri o ekosistemin diğer bölümlerine hızla yayabileceğini de gösterdiğine dikkat çekilerek, kripto para piyasalarının geleneksel finansla bağları olması halinde daha geniş finansal sistem üzerindeki etkilerinin artabileceğine dikkat çekildi. daha da büyüyecek.

Raporda, yetkililerin kripto para birimi hizmet sağlayıcılarından iflas durumunda bile müşteri varlıklarını yeterince güvence altına almalarını ve mülkiyet haklarını korumalarını istemeleri gerektiği belirtildi.

Yetkili makamların çıkar çatışmalarıyla ilişkili riskleri ele alma gereksinimlerinin de olması gerektiğini vurgulayan raporda, bağlı kuruluşları da dahil olmak üzere kripto varlık hizmet sağlayıcılarının uygun düzenleme, gözetim ve denetime tabi olması veya bunlara uyması gerektiği belirtildi.

Rapor, kripto varlıklarının sınırsız doğasının “güçlü ve tutarlı” düzenleme, gözetim ve uygulama uygulamalarının önemini gösterdiğini ve kripto para birimi üreticilerinin ve hizmet sağlayıcılarının, düzenlemenin daha hafif olduğu yerlere geçerek düzenleme ve gözetimden kaçınmaya çalışabileceğini söyledi. ve güçlü önlemlere ihtiyaç vardır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası