Facebook kullanıcı sayısı 2 milyarı aştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama iki milyara, yani dünya çapında yaklaşık dörtte birine ulaştı.

Facebook’taki beklenenden daha fazla büyüme, maliyetlerin avantajları ve reklam satışlarının düşmesi nedeniyle baskı altında olan şirket hakkında yeni bir iyimser hava tarzına yardımcı oldu. Ana şirketin Meta’nın hisleri, patronu Mark Zuckerberg’in 2023’ü “verimlilik yılı” ilan etmesiyle harcından sonra yüzde 15’ten fazla arttı. Zuckerberg, nesiller boyu süren çift haneli büyümenin ardından 2022’de ilk kez geliri düşen şirket için yeni bir dönem başlattı. Zuckerberg, “Bunun devam edeceğini düşünmüyoruz, ancak eski tahmin gibi olmayacağını da düşünmüyorum.” dedi.Instagram ve WhatsApp’ın da sahibi olan Meta, geçen yıl ofisi büyütmek ve 11 bin kişiyi yani genişliği yaklaşık yüzde 13’ünü çıkarmak da dahil olmak üzere büyük bir yeniden yapılanma duyurdu. Aralık ayına kadar olan üç aylık firma, gelirin yıllık yüzde 4 düşüşle 32,2 milyar dolar olduğunu söyledi. Ancak bu, birçok analistin beklentisinden daha fazlasını görebilir. Meta, tüm uygulamalarda her gün aktif olan kişi gözlemleri gruplarını yüzde 5 gördüğünü söyledi. Zuckerberg, şirket özellikle genç kullanıcılar arasında ilgi gören TikTok gibi rakiplerle karşı karşıya kalırken odaklandığı video ürünü Reels ile ilerlediğini kaydetti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası