EYT başvurularının e-Devlet’ten yapılamadığı iddiasına yalanlama – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, “e-Devlet Kapısı çalışmadığı için EYT başvurularının fiziksel olarak yapılması gerektiğini” iddialarının asılsız olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden yapılandırılması, emeklilik hakkı kazanan müşteri başvurularının e-Devlet Kapısı üzerinden elde edilmesi “Gelir, Aylık Ödenek Talep Belgesinin Verilmesi” dijital hizmet üzerinden yapabilecedi.

“TALEP YOĞUN, İDDİALAR ASİLSİZ”

Söz konusu dijital hizmete yoğun talebin kaydedildiği sınırlaması, “e-Devlet Kapısı çalışmadığı için EYT kapsamındaki emeklilik başvurularının fiziksel olarak yapılması gereken iddiaları asılsız olup, hizmet e-Devlet Kapısı üzerinden 7 gün 24 saat esasıyla sunulmaktadır.” denildi.

Açıklamada, somut başvurularda depolama uzun bekleme sürelerini koruma amaçlı, tüm başvuruların yapılması hiçbir zorunluluk gerektirmeden e-Devlet Kapısı üzerinden yürütüldüğü ifade edildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası