Evcil hayvanlar “süper bakteriler”i sahibine taşıyor: Yılda 700 bin kişi hayatını kaybediyor

İngiltere ve Portekiz’den insan bilimlerinin araştırma, evcil hayvanlar üzerinde çalıştırılması; Bakteriyellere dirençli “süper etki”e ev sahipliği yapabildiğini ve sahiplerine taşıyabildiğini ortaya çıkardı.

İngiltere ve Portekiz’deki araştırmacılar, cilt, doku ve yayılma yolu sunucuları için antibiyotik tedavisi gören evcil hayvanlar; Sahipleriyle bakterileri paylaşıp paylaşabileceklerini öğrenmek için bir çalışma yaptı.
Portekiz’de 43 ev, 43 evcil hayvan ve 78 sahip, İngiltere’deki 7 evde yaşayan 7 köpek ve 8 insandan mercanlar alındı. Çalışmada yeni dirençlilere dayanıklı bakterilere odaklanıldı.
Portekizdeki bir kediden ve beş köpekten alınan süper bakterinin DNA’sı sahipleriyle benzerlik gösterirken İngiltere’de bir köpek ve sahibinde benzer süper bakteri DNA’sı görüldü. Bu da bakterilerin hayvanlar ve insanlar arasında muhtemelen ele geçirildiği gösteriliyor.
Bakterilerin evcil hayvanlardan insanlara mı yoksa bulaşıkları evcil hayvana mı geçişi ise gösterimleri.
Ancak Lizbon Üniversitesi’nde görev yapan araştırma lideri Juliana Menezes, evcil hayvanların “antimikrobiyal direnç değerlendirmelerinde” yer göstermen hayati önem taşıdığını belirtti.
İlaçlara dayanıklı koruma nedeniyle dünya çapında yaklaşık 700 bin kişi hayatını inceledi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası