Eşine az rastlanır bir hırsızlık olayı… 300 adet iPhone satın aldı, soyuldu!

Hırsızlar iPhone’ları hedef alabiliyor. Her ne kadar Apple çalınma ve yitik durumlarına karşı bazı güvenlik protokolleri oluştursa da fena niyetli bu kişiler iPhone hırsızlığı yapmaktan bıkmıyor. ABD’nin New York kentinde ise eşine az rastlanır bir iPhone hırsızlığı yaşandı. Bu vaka, fazlaca sayıda kişinin dikkatini çekti bu sebeple tam 300 adet iPhone satın alan bir adam soyuldu!

95 BİN DOLAR DEĞERİNDE IPHONE ÇALDILAR

Apple Insider’ın aktardığına gore, satın almış olduğu 300 iPhone’u taşıyan bir adam, Manhattan’daki bir Apple Store’un yakınında soyuldu ve saldırıya uğradı. Hırsızlar, genç adamdan 95 bin dolar değerinde iPhone çaldı.

New York Polis Departmanı’na gore, hücum pazartesi sabahı erken saatlerde meydana geldi. 27 yaşındaki kurban, satın almış olduğu iPhone’larla beraber Apple Store’dan ayrıldıktan kısa bir süre sonrasında hedef alındı.

O ÇANTADA 125 ADET İPHONE VARDI

Bir mağaza çalışanı 300 iPhone 13 kutusunu üç büyük çantaya koydu ve bu çantalar adama teslim edildi. Adam, otomobiline döndükten kısa bir süre sonrasında başka bir vasıta durdu ve iki adam, kurbandan çantaları istedi. Kurban karşılık verdi, sadece yüzüne yumruk yedi. Her neyse ki adam ağır bir şekilde yaralanmadı. Saldırganlar ise iPhone dolu çantalardan birini çaldı. Polise gore çantada ortalama 95.000 dolar değerinde 125 adet iPhone vardı.

NEDEN BU KADAR ÇOK IPHONE ALDI?

Öte taraftan, insanın elinde niçin bu kadar fazlaca iPhone bulunmuş olduğu merak edilmeye başlandı. Sadece bunun da bir sebebi vardı. Aktarılanlara gore kurban işletmesi vasıtasıyla iPhone satmak için tertipli olarak Apple’dan büyük miktarlarda iPhone alıyordu ve 300 iPhone da bunun bir parçasıydı.

Audacy’ye gore vakayla ilgili soruşturma sürüyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Marangozluk işlerinde kurtarıcınız olacak en iyi şerit testere modelleriMarangozluk işlerinde kurtarıcınız olacak en iyi şerit testere modelleri
Flaş kara harekatı açıklaması: Her an olabilir!Flaş kara harekatı açıklaması: Her an olabilir!
Yemek yaparken kabusu yaşadı! 'Yüzümdeki derinin dökülmeye başladığını gördüm'Yiyecek yaparken kabusu yaşadı! ‘Yüzümdeki derinin dökülmeye başladığını gördüm’

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası