Ertelenmişti! “Nuri” sonunda başarıyla uzaya fırlatıldı

Güney Kore Havacılık ve Uzay Araştırma Enstitüsü (KARI) tarafından yapılan açıklamada, KSLV-II olarak da bilinen 200 tonluk “Nuri” roketinin güney kıyı kenti Goheung’daki Naro Uzay Merkezi’nden fırlatıldığı bildirildi. .

Uzmanlar, fırlatılan uyduların Güney Kore’nin askeri casus uyduları yörüngeye yerleştirmek ve uzun menzilli füzeler geliştirmek için teknoloji ve pratik bilgi toplamasına yardımcı olacağını söyledi.

KUZEY KORE AÇIKLAMASI

Seul’deki Kore Ulusal Strateji Araştırma Enstitüsü’nde analist olan Moon Seong Mook, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kuzey Kore, Güney Kore’nin fırlattığı uydudan endişe duymuş olmalı. Çünkü Kim Jong’un One hakkında en çok önemsediği şey şu anda One. Güneyde bir casus uyduya sahip olmak. Kore’den önce bir casus uydu fırlatmak için güçlü arzuları var.” ifadesini kullandı.

Şu anda Kuzey Kore tesislerini izlemek için ABD casus uydularını kullanan Güney Kore’nin bu yıl ilk casus uydusunu fırlatması bekleniyor.

2023-05-25T122317Z_1728918253_RC2L51AN991D_RTRMADP_3_GÜNEY KORE-UZAY

Geçen yıl “Nuri” roketini kullanarak yörüngeye uydu yerleştiren Güney Kore, kendi teknolojisiyle uzaya uydu gönderen onuncu ülke olurken, 1 tondan ağır uydu gönderecek roket geliştiren yedinci ülke oldu. boşlukta.

Geçtiğimiz günlerde uzaya gönderilmesi beklenen “Nuri” isimli yerli üretim roketin fırlatılması teknik nedenlerden dolayı ertelenmişti. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
TikTok, AI yarışına da katıldı: Tako'yu test ediyor!TikTok, AI yarışına da katıldı: Tako’yu test ediyor!
İYİ Parti'nin adını taşıyan Kılıçdaroğlu'na Ronaldo ve Messi gönderiliyor!İYİ Parti’nin adını taşıyan Kılıçdaroğlu’na Ronaldo ve Messi gönderiliyor!
Faik Öztrak seçimlerle ilgili saati 19.00 olarak açıkladı!  Açıklama geldi: Faik Öztrak seçimlerle ilgili saati 19.00 olarak açıkladı! Açıklama geldi: “Aldığımız sonuçlara göre nefessiz bir yarış var” Sonuçlara göre nefessiz bir yarış var

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası