Endişeler gerçeğe dönüştü! Yapay zeka onlarca çalışanı işinden etti… “Zor ama gerekli”

Techspot’un haberine göre Twitter paylaşımlarında müşteri hizmetleri çalışanlarının %90’ını işten çıkarmanın “zor ama gerekli” olduğunu söyleyen Shah, yapay zekanın müşterilere insan çalışanlardan 60 kat daha hızlı yanıt verdiğini söyledi.

Shah, müşterilere iki dakika içinde yanıt veren yapay zekanın müşteri hizmetleri maliyetlerini %85 oranında azalttığını da sözlerine ekledi.

Twitter kullanıcıları tarafından işten atılan 23 kişinin durumu sorulduğunda, “Beklendiği gibi birileri adına güceniyor” dedi. ifadesini kullanan Shah, konuyla ilgili LinkedIn üzerinden açıklama yapacağını söyledi.

YAPAY ZEKADA İLERLEME PROFESYONELLERLE İLGİLİDİR

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) İstihdam Raporu 2023, AI’nın sıkıcı ve tehlikeli görevlerini azaltabileceğine inanan işçiler veya işverenler olsun, AI kullanan şirketler arasında AI’nın istihdam üzerinde olumsuz bir etkisi olduğuna dair şimdiye kadar çok az kanıt buldu. , daha fazla çalışanın bağlılığını ve fiziksel güvenliğini sağlayabileceği ileri sürülmüştür.

Aynı zamanda raporda, her 5 çalışandan 3’ünün önümüzdeki 10 yıl içinde işlerini tamamen yapay zekaya kaptırmaktan endişe duyduğuna dikkat çekilirken, çalışanların da yapay zeka nedeniyle sektörlerindeki ücretlerin düşeceğinden endişe duydukları belirtildi. istihbarat.

Rapor, hükümetlerin işverenleri daha fazla eğitim vermeye, yapay zeka becerilerini eğitime entegre etmeye ve yapay zeka işgücündeki çeşitliliği desteklemeye teşvik etmesi gerektiğini vurguladı. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yapay Zeka Şirketi Açıklandı!  İlk adı...Yapay Zeka Şirketi Açıklandı! İlk adı…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası