En Farklı Hikayeler 2022

En Farklı Hikayeler 2022

 

 

 

Kitap okumanın ne akadar iyi bir alışkanlık olduğunu küçüklüğümüzden beri biliyor, ancak çoğu zaman bunu düzenli olarak sürdürmekte başarılı olamıyoruz. Bir kitaba başladıktan sonra konudan kopmamak, olay örgüsünü unutmamak ve duyguyu kaybetmemek için aksatmadan devam etmek gerekiyor. Ancak okul, iş ve benzeri meşguliyetlerimiz nedeniyle maalesef kitaplara zaman ayırmamız kolay olmuyor.

İşte bu noktada devreye hikaye ve öyküler giriyor. Bunlar bir kitap kadar uzun değil, tek seferde bitirilebileceği türden olduğu için okunması daha pratik.

Yolda giderken, bir yerde oturmuş randevulaştığımız kişiyi beklerken… Kısaca boş bulduğumuz her vakitte, zamanımızı değerlendirmek için hikayelere başvurabiliriz. Eğer iş yapıyorsak ve okuyamayacak durumdaysak sesli hikaye dinlemeyi tercih edebiliriz.

Neden Hikaye Okumalı?

Çünkü hikayelerin her biri farklı anlamlar, değişik nasihatler ihtiva ediyor. Zaten dini hikayeler Müslümanları îkaz etmesi, uhrevî konularda öğüt vermesi hasebiyle İslâmî hassasiyeti olanlar için büyük önem taşıyor.

Onun dışında eğitici hikayeler ve çocuk hikayeleri başta olmak üzere pek çok çeşidi bulunan bu tür, her yaştan insana hitap ediyor. İster 5 yaşında bir çocuk, ister 30 yaşında bir yetişkin, ister 70 yaşında bir nine… Herkesin hikaye repertuvarında kendine göre bir şeyler bulması mümkün.

Zira bu uçsuz bucaksız edebiyat alanı öylesine renkli ki, sadece belli bir yaş grubu ile sınırlamak büyük bir haksızlık olur.

Hikayelerin Dünyasına Açılan Kapı: Kocamanbisite.com

Çeşitli konularda birbirinden güzel hikayelerle okuyucuların gönlünde taht kuran Kocamanbisite.com, bilgiyi eğlence ile harmanlıyor. Zamanınızı en güzel şekilde değerlendirmenize imkân tanıyacak hikaye okuma etkinlikleri için bu siteyi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Önce biri, sonra bir başkası, ardından bir diğeri derken… Bakmışsınız ki hikayelere kaptırıp gitmişsiniz kendinizi… Zaman su gibi akıp geçmiş ve giden her saniye size huzur olarak geri dönmüş…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası