Emekliler Banka Promosyonunu Nasıl Taşıyabilir?

Emeklilere Özel Promosyon

Bankalara arasında emeklilere özel bir rekabet oluştu,Emeklilere Özel Promosyon kampanyası ile resmen emekli maaşlarına taşıyanlara güzel promosyonlar verilmekte.

Bankaların promosyon vermesi sanki bir lütufmuş gibi gösterilse de aslında bu emeklilerimizin fazlasıyla hakkı olan bir hizmettir. Türkiye’de 11 milyonun üstünde emekli ve toplamda 170 milyarın üzerinde ödenen emekli maaşı var ve bu maaşların yattığı bankalar bunu rahatlıkla kullanıp paradan para kazanıyorlar. Aslında yapılan şey, bu kazanılan paradan küçükte olsa bir payı emekliye geri vermektir.

Memur ve kamu emeklilerine özel,Konuyu biraz didikler isek birçok soru işareti daha bulabiliriz ama biz bu makalede bu konulara girmek yerine emeklilerimizi ilgilendirecek bilgileri vermeyi tercih ettik.

Emekliye Özel Banka Promosyonu Nasıl Alınabilir?

Emekli olarak, bu özel banka promosyonunu nasıl alabilirim diyorsanız ilk şart, emekli maaşınızı aldığınız bankaya 3 yıl süreyle sizinleyim diyerek taahhütname imzalamanızdır. Ekstradan bir işlem mecburiyetiniz yoktur. 3 yıl bu bankadayım dediğinizde promosyon tutarınız direkt hesabınıza gönderiliyor ve 3 yıl içinde emekli maaşınızı başka bankaya taşıyamıyorsunuz, (aslında taşıyabiliyorsunuz ama ciddi kesintileri oluyor onu da aşağıda okuyabilirsiniz) sadece aynı banka içinde şube değiştirebilirsiniz.

Emekliler Banka Promosyonunu Nasıl Taşıyabilir?

Emekli promosyon,Peki emekli maaşımı aldığım bankamı değiştirmek istiyorum, derseniz yapmanız gereken ilk iş yeni bankanız olarak hangi bankayı seçtiyseniz şubesine gidip bir hesap açmanızdır. Devamında Sosyal Güvenlik Kurumu’na bir dilekçe ile başvurup ben maaşıma taşımak istiyorum demeniz gerekiyor ya da e-devlet üstünden SGK’ya girip aynı dilekçeyi yazabilirsiniz.

Bankanızdan promosyon alsanız ve taahhüt verseniz bile yine de taşıma işlemi yapılabiliyor. Ama sorun şu, taahhütünüz olduğu için 3 yıllık süre için aldığınız promosyon bedelinin, çıktığınız süreden itibaren kalan bölümünü geri ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca Yeni Emekli Olan Promosyon ve İkramiye Alabilir Mi? yazımızada göz atabilirsiniz.

Örneklersek, promosyon olarak bankanızdan 1.500TL aldıysanız ve 1 yıl sonra taşıma talebinde bulunduysanız, mevcut bankanıza kalan 2 yılı yani 1.000TL’yi ödemeniz gerekmektedir. Gerçi buna karşılık yeni bankanız size emekli maaşınız doğrultusunda peşin olarak promosyon ödemesi yapacaktır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası