Elon Musk’tan Twitter’a ‘kuzen’ kadrosu! ABD basını yazdı: Binlerce kişiyi kovup onları işe aldı

Elon Musk’ın Twitter günleri oldukça yoğun geçiyor. 44 milyar dolara satın almış olduğu platformda yeni bir dönem başlatan meşhur milyarder, hatırlayacağınız suretiyle işe çalışanlarını kovarak başlamıştı. Üst düzey yöneticiler işten çıkartılırken, hemen sonra binlerce Twitter çalışanı da işten çıkartılmıştı. Twitter 2.0 ültimatomu ise çalışanların istifasıyla sonuçlanmış ve tüm dünyada yankı bulmuştu. Sadece Musk’ın imza attığı şaşırtıcı Twitter vakaları asla bitecek şeklinde durmuyor. Son olarak ABD basınında yer edinen bir haber, bu mevzuda oldukça ses getirdi.

Business Insider’ın yakın kaynaklara dayandırdığı haberine bakılırsa, Elon Musk aile üyelerini Twitter’ın San Francisco’daki merkezinde çalışmak suretiyle işe aldı. Milyarderin kuzenleri olan James Musk ve Andrew Musk’ın artık tam zamanlı Twitter çalışanları şeklinde görünmüş olduğu açıklandı.

Andrew Musk’ın yazılım mühendisliği projelerinde çalmış olduğu, James Musk’ın ise Elon Musk’a çeşitli görevlerde destek olduğu ifade edildi.

TWITTER’IN AVUKATINI KOVDU

Öte taraftan toplumsal paylaşım sitesi Twitter’ın yeni sahibi milyarder iş adamı Elon Musk, firmanın avukatı James Baker’ı işten kovdu. Musk, Baker’ın işten çıkarılmasına gerekçe olarak ile alakalı sıkıdüzen iddialarını gösterdi.

Resmi Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu açıklamada sonucu kamuoyuna duyuran Musk, “Halk diyaloğu için mühim olan bilgilerin gizlenmesindeki olası rolüne ilişkin endişeler sebebiyle bugün Twitter’dan çıkarıldı” ifadelerini kullandı. Musk, işten çıkarılmadan ilkin Baker’ın mevzuyla ilgili bilgisine başvurulduğunu belirterek, avukatın verdiği yanıtların “inandırıcı olmadığını” açıkladı.

Twitter’ın eski yönetimi tarafınca işe alınmadan ilkin Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) avukatlığını icra eden Baker’ın, 2020 başkanlık seçimleri öncesinde ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’la ilgili haberleri Twitter’da sansürlediği kamuoyuna yansımıştı.

TWITTER’DA YATAK ODALARI

Musk’ın Twitter ofislerine yatak yerleştirdiği iddiaları konuşurken, dikkat çeken bir adım atıldı. San Francisco yetkilileri, bu mevzuda bir soruşturma başlattı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
iPhone sahipleri dikkat! Artık mümkün değiliPhone sahipleri dikkat! Artık mümkün değil
Rusya lideri Putin'den nükleer savaş açıklaması!Rusya lideri Putin’den nükleer harp açıklaması!
Vakalar patladı, karar verildi! Kaymakamlık duyurdu: Bugün başladıVakalar patladı, karar verildi! Kaymakamlık duyurdu: Bugün başladı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası