Elon Musk’ın Twitter’ının izinden gidiyor: Meta Verified ile Facebook ve Instagram’da yeni dönem!

Twitter’da mavi tik satın alma konusu çok tartışılmıştı. Sosyal medya platformunu 44 milyar satın alma alan Elon Musk tarafından yoğunluğu bu plan, Twitter kullanıcılarının aylık belirli bir miktar ücret ödeyerek bazı avantajlara sahip olmasına ve zorlama rozeti denilen, hesabın doğru olduğunu gımasykeösterhip sahiol mavio. Twitter bunu hayata geçirmeyi başardı ve dünya çapında birçok Twitter kullanıcısı, mavi tikli Twitter Mavi üyelik planına abone olarak mavi tik sahibi olabiliyor. Ama görünüme bakılırsa, mavi tik fikri Twitter ile sınırlı olmayacak.

FACEBOOK VE INSTAGRAM’A ÜCRETLİ MAVİ TİK GELİYOR

Facebook ve Instagram’ın çatı şirketi Meta da kullanıyor mavi tik planını idare sokuyor gibi görünüyor. Çünkü Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Meta Verified adlı yeni bir fabrikayı bu hafta test etmeye başlayacaklarını duyurdu.

Meta Verified gizlilik paketi, Instagram ve Facebook’ta hesabı doğrulayan bir doğrulama rozeti içeriyor. Yani bu paket, mavi tik sahibi olmanıza imkan tanıyacak.

MAVİ TİKLİ META VERIFIED’IN ÖZELLİKLERİ

Meta’nın Açıklamasına Göre Meta Verified, mavi tikin dışında taklitçiliğe karşı daha fazla koruma, hesap mücadeleleri için gerçek bir kişiye erişim ve arama, yorumlar ve öneriler gibi platformun bazı bölgelerinde bir çıkma ile daha fazla görünürlükler gibiakim ve erişak.

Meta, canlılar bir testi bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da başlıyor.

MAVİ TİKLİ META DOĞRULANMIŞ’IN FİYATI

Meta Verified, bu haftadan itibaren Avustralya ve Yeni Zelanda’da Instagram veya Facebook üzerinden doğrudan satın alınabilecek. Kullanıcılar web’de 11,99 dolar, iOS ve Android’de ise 14,99 dolar alıcı Meta Verified’a abone olabilir. Türkiye fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
En yakın yakınlaşmaya aday Lenovo tabletlerle tanışınEn yakın yakınlaşmaya aday Lenovo tabletlerle tanışın
İmamın söyledikleri toplu ağlattı!  Gelen soru hüzne boğduİmamın söyledikleri toplu ağlattı! Gelen soru hüzne boğdu
Bir anda gökyüzünü kapladı!  Korku dolu anları kaydetti: Daha geliyorBir anda gökyüzünü kapladı! Korku dolu anları kaydetti: Daha geliyor

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası