Elon Musk’ın ‘incisi’ Twitter kafaları karıştırdı! Önce aldı, sonra geri verdi

Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter, mavi tik kararı çok konuşulmuştu. Sosyal ağ, 20 Nisan Cuma günü eski denetim sistemini sona erdirmiş ve tüm “eski” kullanıcıların hesaplarının gerçek olduğunu gösteren mavi denetim rozetini (mavi tik) kaldırmıştı.

Bu süreçte, beyonce ve Cristiano Ronaldo gibi ünlü isimlerin mavi tiklerinin kaybolduğu görülmüştü.

U DÖNÜŞÜ! MAVİ TİK’İ ÜCRETSİZ OLARAK GERİ VERDİ

İngiliz The Guardian gazetesinde yer alan habere göre ise, Twitter denetleme politikasında bir kez daha U dönüşü yaparak sosyal anın ünlü kullanıcılarına “mavi tik” i ücretsiz olarak geri verdi.

Forbes’in haberine göre ise, Twitter, Twitter Blue için ödeme yapmayan hesaplardan sitenin ünlü mavi yönlendirme isaretlerini kaldırdıktan sonra sadece birkaç gün sonra, hafta sonu boyunca büyük hayranlarını olan birçok kullanıcıyı yeniden doğruladı.

Bazıları, Twitter’ın 1 milyondan fazla takipçisi olan hesaplara mavi tiki geri getirdiğini, ancak bu sayıda takipçisi olmayan bazı hesapların da mavi onay alacağı iddia etti.

TWİTTER DEYİM YERİNDEYSE KARİŞTI

Öte yandan, bazı ünlüler, gazeteciler ve üniversiteler, Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın aylık 8 elden çıkarma yetkisine kaydolmadıkları konusunda ısrar etti. İşte yaşanan bazı olaylar:

Komedyen ve aktör Ben Schwartz pazarlama günü mavi tikinin neden geri geldiğini sorgulayarak “Hiçbir şeyi abone olmadım” şeklinde bir tweet attı.

Aktör Elijah Wood, mavi tikine veda sonuçları sadece üç gün sonra yeniden ortaya çıktığını fark etti.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ise cumartesi günü bir paylaşımda bulunarak “Twitter Blue’ya abone olmadık.” adamak.

Absürd şakalar paylaşımıyla ünlü olan ancak bunların hiçbir zaman alınmadığı Dril adlı popüler kullanıcı, “#BlockTheBlueChecks” etiketini kullanarak tweet attıktan sonra mavi bir onay işareti alarak paylaştı. Ancak bu isaret o yükümlülerinden beri hesabından kaldırıldı.

Ekonomist ve köşe yazarı Paul Krugman’ın mavi tikinin yeniden ortaya çıkmasıyla “hiçbir ilgisi olmadığını” söylemesinin ardından, Twitter’ın sahibi Musk ağlayan bir bebek fotoğrafıyla yanıt verdi.

SADECE YAŞAYAN ÜNLÜLER YOK

Doğrulama statüsü geri gelenler sadece yaşayan ünlüler değil.

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez (2013’te öldü), şef Anthony Bourdain (2018’de öldü) ve şarkıcı Chester Bennington’a (2017’de öldü) ait hesapların hepsinde mavi onay isaretleri ve Twitter Blue’ya aboneya kaybedenler notlar var.

Tam olarak ne olduğuna dair bilinmez ancak, tutuklamalar Beyonce ve Cristiano Ronaldo’nun mavi tikleri de geri görünüyordu.

ic2

Musk, Stephen King, LeBron James ve William Shatner’ın ise ücretsiz olarak mavi tik gördüklerini açıklamıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bayraktar Kızılelma ve Bayraktar Akıncı kol uçuşu gerçekleştirdiBayraktar Kızılelma ve Bayraktar Akıncı kol uçuşu gerçekleştirdi
Yolda kişinin başına beton parçası düştü!  Acı haber geldiYolda kişinin başına beton parçası düştü! Acı haber geldi
Heyecanlandıran harekete geçirici!  Vatandaşlar buldu, gören telefona sarıldıHeyecanlandıran harekete geçirici! Vatandaşlar buldu, gören telefona sarıldı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası