Elon Musk’a şok üstüne şok! Bir kötü haber de senatörlerden geldi: Soruşturun!

Elon Musk şu sıralar Twitter’dan başka bir şey düşünmüyor olsa gerek. Meşhur milyarder, toplumsal medya platformunu 44 milyar dolara satın aldığından beri büyük vakalar yaşanıyor. İlk olarak üst düzey yöneticileri kovan Musk sonrasında ücretli mavi tik satışı ve çalışanların ortalama yarısını işten çıkartılması şeklinde mühim vakalara imza attı. Son olarak, gönderilmiş olduğu uzun saatler süresince yoğun bir halde çalışın ya da ayrılın ültimatomunun peşinden oldukça sayıda Twitter çalışanının çekilme etmiş olduğu bildirildi. Fakat Musk’a şok bir haber geldi. Bu kez başrollerde ise ABD’li 7 Demokrat Senatör var.

ABD’DE 7 SENATÖRDEN FEDERAL TİCARET KOMİSYONUNA MEKTUP: MUSK’IN TWITTER’INI SORUŞTURUN

ABD’de 7 Demokrat Senatör, ABD Federal Tecim Komisyonuna (FTC) yazdıkları mektupta, Elon Musk’ın satın almasının peşinden Twitter’ın soruşturulması için mektup yazdı.

Mektupta, Musk’ın satın almasının peşinden Twitter’ın kullanıcılarının aleyhine çalışıp çalışmadığının ve FTC ile Twitter içinde imzalanan uzlaşma kararının ihlal edilip edilmediğinin soruşturulması talep edildi.

FTC’den şirkete ya da kuralları ihlal eden ilgili şahıslara karşı ilgili adımların belirlenmesi çağrısı da meydana getirilen mektupta, “Son haftalarda Twitter’ın yeni patronu Musk, platformun güvenilirliği ve güvenliğinin altını oyan telaşlandırıcı adımlar attı. Ek olarak Musk, dolandırıcılık ve tehlikeli kişilerce istismar edileceğine dair açık uyarılara karşın yeni özellikler getirdi.” ifadesine yer verildi.

MUSK’IN TWİTTER’I ALMASI FTC’Yİ “ENDİŞELENDİRMİŞTİ”

Musk, toplumsal medya şirketi Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının peşinden ilk olarak Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, üst düzey hukuk ve siyaset yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett’i görevden almıştı.

Şirkette yönetim kurulunu feshederek kendisini “tek yönetici” meydana getiren Musk, Twitter çalışanlarının yarısının işine son vermişti.

Twitter’ın güvenlik ve gizlilik alanlarında çalışan üst düzey yetkililerinin şirketten ayrılması, toplumsal medya şirketini düzenleyici kuralları ihlal etme riskiyle karşı karşıya bıraktığı şeklinde yorumlanmıştı.

Bunun üstüne FTC, Twitter’daki son gelişimleri derin bir endişeyle takip ettiklerini bildirmişti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Fırında pişen yemeğin lezzeti bir başka oluyor! Harika yemekler yapmanızı sağlayacak fanlı fırınlarFırında pişen yemeğin lezzeti bir başka oluyor! Mükemmel yemekler yapmanızı sağlayacak fanlı fırınlar
Şok gerçek! 'Cinci hoca', cin çıkarmak isterken elleriyle boğmuşŞok gerçek! ‘Cinci hoca’, cin çıkarmak isterken elleriyle boğmuş
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu yaşamını yitirdiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu yaşamını yitirdi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası