Elon Musk’a 12 yaşındayken 500 dolar kazandırdı! Adı Blastar olan bu oyunu siz de oynayabilirsiniz

Tesla ve SpaceX ile bir devrim yarattı, Twitter’ı satın alarak ise bazılarına göre yeni skandallara, bazılarına göre ise toplumsal medyada büyük bir değişime yol açtı. Kimden mi bahsediyoruz? Doğal ki meşhur milyarder Elon Musk’tan. Şu sıralar 44 milyar dolara satın almış olduğu toplumsal medya platformu Twitter ile fazlasıyla meşgul olan Musk, çoğumuz şeklinde bir zamanlar çocuktu. Sadece onun 12 yaşındayken yaşamış olduğu, bir ihtimal de hiçbir süre bilmediğiniz garip bir hikayesi vardı.

ELON MUSK’A 500 DOLAR KAZANDIRAN OYUN: BLASTAR

Elon Musk, 1984 senesinde, doğrusu 12 yaşındayken Blastar isminde bir oyun yazdı. Oyun günümüzün oyunlarına nazaran fazlaca fakat fazlaca basitti. Musk’ın Blastar adlı oyununun kaynak kodu bir dergide gösterildi. Musk ise bunun için 500 dolar aldı. Doğrusu 12 yaşındayken yazdığı oyunla 500 dolar kazanmıştır.

2

Elon o zamandan beri 8 bitlik uzay gemilerinin ötesine geçti. Bugün uzay gemileriyle Mars’a gitmenin hayalleri gerçeğe dönüştürmeye çalışan adam oldu.

SİZ DE OYNAYABİLİRSİNİZ

Musk’ın yazdığı oyun Blastar’ı bugün oynamanız mümkün. Oyunu deneyimlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Geminizi hareket ettirmek için ok tuşlarını ve ateş etmek için boşluk tuşunu kullanmanız kafi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
iPhone 15 için dev iddia! O bilgiyi paylaştılar(*12*)iPhone 15 için dev iddia! O bilgiyi paylaştılar
Karadeniz kıyılarında ortaya çıktı... 'Zehirleyici etkisi var'(*12*)Karadeniz kıyılarında ortaya çıktı… ‘Zehirleyici tesiri var’
Sahte doktor  Ayşe Özkiraz'ın annesi konuştu(*12*)Düzmece tabip Ayşe Özkiraz’ın anası konuştu

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası