Elon Musk Twitter’ın yeni patronu olur olmaz kıyıma başladı! Trump iddiası ortaya çıktı

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması tüm dünyada yankı buldu. Musk, dün Twitter hesabından paylaşmış olduğu açıklamalarda Twitter’ı satın aldığını resmen deklare etti. Meşhur milyarder açıklamasında Twitter’ı daha çok para kazanmak için değil, insanlığa yardım etmek için satın aldığını dile getirmişti.

İŞLEM TAMAM! ANCAK CEO’YU KOVDU

Bugün ise ABD basınında yer edinen ve mevzuya aşina isimsiz kaynaklara dayandırılan haberlerde, Musk’ın Twitter’ı satın alma sürecinin tamamlandığı aktarıldı. Fakat gene aynı haberlere dayanarak, Musk’ın bir yönetimi kıyımına gittiği açıklandı.

Söz mevzusu haberlerde Musk’ın, Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, üst düzey hukuk ve siyaset yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett’i görevden almış olduğu kaydedildi. Doğrusu Musk, Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal başta olmak suretiyle birçok yöneticiyi kovdu.

YÜZDE 75 PLANI ÇOK KONUŞULMUŞTU

Elon Musk Twitter’ı satın aldığını açıklamadan ilkin, gene bilhassa ABD basınında yer edinen haberlerde Twitter’ı satın aldığında çalışanların yüzde 75’ini işten çıkartacağı öne sürülmüştü.

elon musk twitter 2

Ondan sonra Bloomberg bir haber hazırladı ve Elon Musk’ın şirketi devraldığında personelin yüzde 75’ini işten çıkarmayı planlamadığını kaydetti. Böylece çalışanların yüreğine su serpmiş oldu. Sadece üst düzey yöneticilerin görevden alınması bu iddiaların gene gündem olmasına yol açtı.

YENİ CEO KİM OLACAK?

Elon Musk’ın Twitter’ın CEO’su olan Parag Agrawal’ı kovmasıyla beraber, Twitter’ın yeni CEO’sunun kim olacağı merak edilmeye başlandı. Daha ilkin, Twitter’ın kurucusu olan Jack Dorsey’in CEO’luk görevine geri dönebileceği öne sürülmüştü.

Jack Dorsye

Sadece Bloomberg’in haberine nazaran Elon Musk, toplumsal medya devinin liderliğini alıp Twitter’ın CEO’su olmayı planlıyor. Adı açıklanmayan bir kaynak, Musk’ın geçici CEO olmasının beklendiğini, sadece uzun solukta de Twitter’ın CEO’su olabileceğini sözlerine ekledi.

TRUMP GERİ Mİ DÖNECEK?

Haberdeki kaynak, Musk’ın yaşam boyu yasaklara inanmadığı için kullanıcılar üstündeki kalıcı yasakları da kaldırmayı planladığını söylemiş oldu. Bu, daha ilkin platformdan ayrılan kişilerin, bilhassa de eski ABD başkanı Donald Trump’ın Twitter’a geri dönmesine izin verilebileceği anlamına geliyor. Sadece bu kesinleşmedi.

Donald Trump

ABD Kurultay baskını sonrası eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı kalıcı olarak engellenmişti.

“KUŞ ÖZGÜR” PAYLAŞIMI

Musk, satın almış olduğu Twitter’dan paylaşımlar yapmayı ise sürdürüyor. Son olarak “the bird is freed” (Kuş özgür” paylaşımı yaparak takipçilerinin beğenisini kazanmış durumda.

Elon Musk

Buradaki kuşun Twitter olduğu açık.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yüzleri gülüyor! Geliri rekor seviyeye ulaştıYüzleri gülüyor! Geliri üstün dereceli seviyeye ulaştı
Son ankette 'İmamoğlu' detayı! Yavaş'ın sıralaması dikkat çektiSon ankette ‘İmamoğlu’ detayı! Yavaş’ın sıralaması dikkat çekti
TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı tutuklandıTTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı tutuklandı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası