Elon Musk, Twitter’ı satın aldığını açıkladı! “Para kazanmak için değil, insanlığa yardım etmek için aldım”

Son dakika… Olacak mı, olmayacak mı derken sonunda oldu! Elon Musk, Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu açıklamada Twitter’ı satın aldığını deklare etti. Böylece Twitter’ın yeni patronu Elon Musk oldu. Tüm dünya şimdi Elon Musk’ı konuşuyor…

Elon Musk, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamayla bir tek Twitter’ı satın aldığını duyurmadı. Bununla beraber Twitter’ı niçin satın aldığına da değindi.

Elon Musk’ın açıklamalarının bir kısmı şu şekilde;

“Twitter’ı satın alma mevzusundaki motivasyonumu kişisel olarak sizlerle paylaşmak istedim. Twitter’ı niçin satın aldığım ve reklamcılıkla ilgili ne düşündüğüm hakkında oldukça fazla vurgunculuk yapılmış oldu. Bir çok yanlıştı. ”

“PARA İÇİN DEĞİL, İNSANLIK İÇİN”

“Twitter’ı satın almamın sebebi, geniş bir inanç yelpazesindeki insanların şiddete başvurmadan sıhhatli bir halde tartışabilecekleri ortak bir dijital şehir meydanına haiz olmanın uygarlığın geleceği adına mühim olmasıdır. Şu anda toplumsal medyanın daha çok nefret üretiminin yanı sıra toplumumuzun aşırı sol ve aşırı sağ yankı odaklarına bölünmesi mevzusunda büyük bir çekince var. Geleneksel medyanın büyük bir kısmı, bitmek bilmeyen tıklama arayışında parayı getirenin bu olduğuna inandıkları için bu kutuplaşmış aşırı uçları körükledi ve besledi fakat bunu yaparken diyalog fırsatı ise kaybedildi. Bundan dolayı Twitter’ı satın aldım. Kolay olacağı için yapmadım. Daha çok para kazanmak için yapmadım. İnsanlığa yardım etmek için yaptım. Bunu alçakgönüllülükle yapıyorum ve tüm çabalarımıza karşın bu hedefe ulaşmadaki başarısızlığın büyük bir olasılık bulunduğunu kabul ediyorum.”

Reklamın doğru yapıldığında insanları memnun edebileceğini, eğlendirebileceğini ve bilgilendirebileceğini de söyleyen Musk, Twitter’ın markaları güçlendiren ve işletmeleri büyüten dünyanın en elit reklam platformu olmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Elon Musk son olarak, “Twitter, markanızı güçlendiren ve işletmenizi büyüten dünyanın en elit reklam platformu olmayı hedeflemektedir. Bizimle ortaklık kuran her insana teşekkür ediyorum. Beraber muhteşem bir şey inşa edelim.” dedi.

TWITTER’IN MERKEZİNİ SEÇTİ

Elon Musk dün elinde bir lavabo ile Twitter’ın San Francisco’da bulunan ana merkezine giriş yapmıştı. Elon Musk, Twitter binasına girmiş olduğu görüntüleri de Twitter hesabı üstünden paylaşmıştı.

Musk, hesabındaki izahat kısmını da değiştirerek buraya “Chief Twit” yazısını koymuştu.

Musk artık konumu olarak da Twitter’ın San Francisco’da bulunan ana merkezini (Twitter HQ) göstermeye başladı.

NELER OLMUŞTU?

Elon Musk nisan ayında SEC’e yapmış olduğu bildirimde, Twitter’in tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu. Twitter’den 25 Nisan’da meydana getirilen açıklamada da firmanın Musk’a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirilmişti. Sadece Musk, 13 Mayıs’ta toplumsal medya şirketi Twitter’ı ortalama 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu. Meşhur milyarder gerekçe olarak da “spam ve düzmece hesapların, toplam kullananların yüzde 5’inden azını oluşturmasına yönelik hesaplamaların detaylarının beklendiğini” bildirmişti.

FILE PHOTO: Illustration shows Elon Musk photo, Twitter logos and U.S. dollar banknotes

Elon Musk, 8 Temmuz’da ise birden oldukça hükmün ihlalini gerekçe göstererek Twitter’i satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirmişti. Musk’ın avukatları, SEC’e meydana getirilen bildirimde, Twitter’in, firmanın iş performansı için mühim olan platformdaki düzmece yada spam hesaplarla ilgili birden fazla data talebine cevap vermediğini yada yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti.

Bu durum sonrası Musk ve Twitter içinde adeta ipler gerilmiş, Twitter anlaşmayı feshettiği için Musk’a dava açmıştı.

Sadece geçtiğimiz haftalarda Twitter ve Musk içinde tekrardan antak kalma sağlanmıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Satın aldığını açıkladı! Peki şimdi ne olacak? İşte o sözlerin şifreleri...Satın aldığını deklare etti! Peki şimdi ne olacak? İşte o sözlerin şifreleri…
Savunma Sanayi Başkanı'ndan gündem olacak ifadeler! 'Herkes bu işi nasıl yaptığımıza bakıyor' Müdafa Endüstri Başkanı’ndan gündem olacak ifadeler! ‘Hepimiz bu işi iyi mi yaptığımıza bakıyor’
Putin'den dikkat çeken 'Erdoğan' açıklaması: Güçlü ve sağlam bir liderPutin’den dikkat çeken ‘Erdoğan’ açıklaması: Kuvvetli ve sağlam bir önder

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası