Elon Musk sazı tekrar eline aldı! Tüm Twitter bu hamlesini konuşuyor: Önümüzdeki haftadan itibaren…

44 milyar dolara satın almış olduğu Twitter’ı baştan aşağı değiştiren Elon Musk sazı tekrar eline aldı. Meşhur milyarder, işten çıkartmaların ve istifaların arkasından bu kez çıkarttığı aflarla gündemin bir numaralı adı haline gelmeyi başardı. İlk olarak Donald Trump ve Andrew Tate şeklinde Twitter hesapları askıya alınan bazı kişilerin hesaplarını tekrar etken hale getiren Elon Musk, şimdi ise genel af hamlesi yapmış oldu ve tüm Twitter’ın konuşmuş olduğu bir vakaya daha imzasını attı.

İLK OLARAK GENEL AF ANKETİ DÜZENLEDİ

Her şey Elon Musk’ın 23 Kasım tarihinde “Twitter, yasayı çiğnememiş yada aşırı spam yapmamış olmaları şartıyla, askıya alınan hesaplara genel bir af çıkarmalı mı?” şeklinde bir anket düzenlemesiyle başladı. 3,1 milyondan fazla Twitter kullanıcısı Musk’ın anketine cevap verdi ve bunların %72,4’ü “Evet” oyu verdi.

“HALK KONUŞTU”

Platformda 118,7 milyon takip edeni bulunan Musk anketin sonuçlanmasıyla beraber bir tweet atarak “Halk konuştu. Af gelecek hafta başlıyor.” dedi. Ek olarak “halkın sesi Tanrı’nın sesidir” anlamına gelen Latince bir ifade kullandı.

Elon Musk’ın iyi mi yürütüleceğine dair herhangi bir detay vermediği genel af sonucu, Twitter’ın aniden en oldukça konuşulan mevzularından biri haline geldi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
2017'de yüklendi! Bugün bile izleyenleri şaşkına çeviriyor2017’de yüklendi! Bugün bile izleyenleri şaşkına çeviriyor
Köprüde intihar etmek isteyen şahsı Erdoğan ikna etti!Köprüde intihar etmek isteyen şahsı Erdoğan ikna etti!
Sabahın soğuğunda sıraya girip hücum ettilerSabahın soğuğunda sıraya girip atak ettiler

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası