Elon Musk kötü haberi verdi! Twitter’ın gelirinde büyük düşüş yaşandı

Firmanın yeni sahibi Musk, toplumsal medya hesabından mevzuya ilişkin paylaşımda bulunmuş oldu. Musk, “İçerik denetimiyle ilgili hiçbir şey değişmemesine ve aktivistleri yatıştırmak için elimizden gelen her şeyi yapmamıza karşın, aktivist grupların reklamcılara baskı yapması sebebiyle Twitter’ın gelirinde büyük bir düşüş oldu.” ifadesini kullandı.

‘İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ YOK ETMEYE ÇALIŞIYORLAR’

Aktivist grupları suçlayan Musk, “ABD’da ifade özgürlüğünü yok etmeye çalışıyorlar.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu. ABD basınında geçen günlerde yer edinen haberlerde, Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının arkasından bazı markaların Twitter’daki reklam harcamalarına ara vermeyi düşündüğü bildirilmişti.

AA-20221028-29284120-29284116-TWITTERIN_SAN_FRANCISCODAKI_MERKEZI

General Motors, General Mills, Audi, IPG, Mondelez International, Pfizer ve Volkswagen benzer biçimde firmaların Musk’ın şirketi satın almasının arkasından Twitter harcamalarına ara veren firmalar içinde yer almış olduğu kaydedilmişti.

Söz mevzusu haberlerde, bazı reklam verenlerin Musk’ın içerik denetimini azaltabileceğinden kaygı duyduğu ve bunun platformda sakıncalı içeriğin artmasına yol açacağından endişelendiği aktarılmıştı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
WhatsApp kullananlara müjde! Bunu kimse beklemiyorduWhatsApp kullananlara müjde! Bunu kimse beklemiyordu
Sosyal medya gülmekten kırıldı! Kulağına eğilip bakın ne dediToplumsal medya gülmekten kırıldı! Kulağına eğilip bakın ne dedi
Rusya'dan Türkiye açıklaması: Güvenin ana faktörüdürRusya’dan Türkiye açıklaması: Güvenin ana faktörüdür

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası