Elon Musk göz kırptı! YouTube’un hoşuna gitmeyecek

Elon Musk’ı Tesla ve SpaceX’in CEO’su olarak tanıyoruz sadece son birkaç aydır Musk, Twitter’a verdiği 44 milyar dolarlık teklifle gündemi sarsmaya başladı. Hepimiz “Elon Musk Twitter ile anlaşacak mı, yoksa anlaşamayacak mı?” derken, o bu tekliften vazgeçip Twitter ile davalık dahi oldu. Sadece oldukça istediği Twitter’ı satın almaya artık oldukça yakın. Bundan dolayı yeniden teklif verdiği Twitter’ın satın alma işlemini cuma günü tamamlayacağını deklare etti. Böylece, dünyanın en oldukça kullanılan toplumsal medya platformlarından kabul edilen Twitter, Musk’ın yönetimine geçecek. Geçecek geçmesine de, peki Musk Twitter’da neler meydana getirecek?

YOUTUBE’UN HOŞUNA GİTMEYECEK, BÜYÜK BİR GÜNCELLEME

Görünüşe bakılırsa Musk Twitter’a büyük bir güncelleme getirecek. Bunu kendi ağzıyla söylemedi, sadece bir tweet zincirine verdiği yanıtla ima etti. Böylece büyük güncelleme için büyük bir ipucu vermiş oldu. Sizleri de oldukça meraklandırmadan Musk’ın yanıt verdiği o tweet zincirine geçelim.

Tweet zincirinde @EmmetPeppers isminde bir kullanıcı, “@elonmusk devraldığında, @TwitterSpaces platformunun videoya doğru evrilip içerik oluşturma mevzusunda @YouTube’la rekabet edip edemeyeceğini merak ediyorum…” ifadelerini kullandı.

Bunun üstüne @stevenmarkryan isminde bir kullanıcı ise “Twitter’ın şu anda bir YouTube klonu ortaya çıkarmaması çılgınlık. Tweet’lerimin yarısı YouTube video bağlantıları. Twitter buradan herhangi bir yarar sağlamıyor. Kullanıcılar Twitter’da para kazanılan videoları izleyebilseydi, Twitter reklam geliri elde edecek ve gelirleri büyük seviyede artıracaktı.” dedi.

GÖZ KIRPTI

Elon Musk bu ifadelere göz kırpma emojisini kullanarak cevap verdi. Bu da Musk’ın Twitter’a böylesine büyük bir güncelleme getirebileceği şeklinde yorumlandı.

Elon Musk tweet

TWITTER YOUTUBE İLE REKABET EDEBİLİR

Şu demek oluyor ki Twitter, yeni bir özellik sunarak videolardan gelir elde edip YouTube’la rekabet edebilir. Bu yeni özellik YouTube’un pek de hoşuna gitmeyecektir. Sadece gene de bunun resmi olarak açıklanmış bir karar olmadığını belirtmek gerek.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kötü haberi CEO'su verdi! Zam gelebilirFena haberi CEO’su verdi! Zam gelebilir
Uzun süredir bekleniyordu! Büyük heyecan böyle görüntülendiUzun süredir bekleniyordu! Büyük coşku bu şekilde görüntülendi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası