Elon Musk duyurmuştu! Twitter’da ‘altın tik’ dönemi başladı! Pek çok hesap mavi yerine sarı renkli tik aldı

Toplumsal medya uygulaması Twitter’da Elon Musk sürecinin başlamasının peşinden onaylı hesaplar da değişimler yaşanmıştı. ‘Mavi tik’ uygulamasını paralı hale getiren ve ayda 8 dolara satan Musk, düzmece hesapların mantar benzer biçimde çoğalması sebebiyle Twitter Blue abonelik hizmetini duraklatmak mecburiyetinde bırakılmıştı. Twitter’da mavi tik tekrardan açılırken, altın tik uygulaması da etken hale geldi.

ELON MUSK AÇIKLAMIŞTI

Elon Musk, şirket hesaplarının altın ve hükümet hesaplarının gri renkli tik işaretlerine haiz olacağını belirterek ayrıntıları açıklamıştı. Musk, “Firmalar için altın renkli, hükümetler için gri renkli, bireyler için ise mavi renkli (meşhur olsun ya da olmasın) doğrulama işareti kullanılacak. Tüm doğrulanmış hesaplar, işaret etkinleştirilmeden ilkin manuel olarak doğrulanacaktır. Bu durum acı verici fakat lüzumlu” demişti.

ALTIN TİK’E DÖNDÜLER

Dünya’dan ve Türkiye’den pek çok hesap bugünden itibaren ‘altın tik’e geçti.

tesla

Twitter’in kendi hesabı, Musk’ın sahibi olduğu Space X, Tesla benzer biçimde firmaların yanı sıra, Türkiye’den de Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hesabı da ‘altın tik’e geçti

twitter2

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ücretli 'mavi tik' yeniden başlıyor! Türkiye fiyatı ne kadar, değişti mi?Ücretli ‘mavi tik’ tekrardan başlıyor! Türkiye fiyatı ne kadar, değişti mi?
Erdoğan'dan 6 yaşındaki çocuğa istismara çok sert tepki!Erdoğan’dan 6 yaşındaki çocuğa istismara çok sert tepki!
Müge Anlı'ya da sinirlendi: TikTok’a koydum Emine denk geldi!Müge Anlı’ya da sinirlendi: TikTok’a koydum Emine denk geldi!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası