Elon Musk, Alex Jones’a kapıları kapattı! “İlk çocuğum kollarımda öldü… Çocukların ölümlerini kullanan hiç kimseye merhamet etmem”

Hep keyifli tarafıyla gündeme gelen Elon Musk’ın aslen yaşamış olduğu büyük bir hüzün var. Musk’ın ilk oğlu olan Nevada Alexander Musk, 2002 senesinde hayata merhaba dedi. Sadece Nevada Alexander Musk, doğduktan fazlaca kısa bir süre sonrasında (10 haftalıkken) yaşamını yitirdi. Musk, Alexander Musk bebeğin hüznünü seneler süresince kalbinde taşıdı. Takvimler Şubat 2022’yi gösterdiğinde ise bir Tesla araçta geçirdiği kaza sonucu yaşamını kaybeden gencin babasıyla yazıştığı e-postalarda, gencin babasına “Hayatta çocuğunu kaybetmekten daha fena bir şey yok. İlk doğan oğlum kollarımda öldü. Son kalp atışını hissettim” söylediği ortaya çıktı.

Musk, Nevada Alexander Musk’ın ölümünden dolayı duyduğu hüznü bugün bir kez daha dile getirdi. Bunu, komplo teorisyeni Alex Jones’un kapatılan Twitter hesabını tekrardan etken hale getirip getirmeyeceğinin sorulması üstüne yapmış oldu. Anlaşılan o ki ABD’deki okul katliamı için ‘feyk’ diyen Alex Jones, Elon Musk’ı oldukça öfkelendirdi.

ELON MUSK’TAN ALEX JONES’A RET! “İLK ÇOCUĞUM KOLLARIMDA ÖLDÜ”

Her şey, bir Twitter kullanıcısının “Alex Jones’un Twitter’a geri dönmesine izin vermenin zamanı geldi mi?” diye sormasıyla başladı. Başka bir kullanıcı, bu soruya cevap verip Jones’un ABD’deki okul katliamının gerçek bulunduğunu kabul ettiğini ve özür dilediğini söylemiş oldu. Kullanıcı, aynı yanıtta “Biden ve Trump şeklinde seri yalancılara Twitter’da izin veriliyorsa, Alex Jones’a da müsaade edilmeli. Lütfen gerçek ifade özgürlüğü adına tekrardan düşünün.” ifadelerini de kullandı. Bunun üstüne Musk şunları yazdı:

“İlk çocuğum kollarımda öldü. Son kalp atışlarını hissettim. Çocukların ölümlerini çıkar, politika ya da şöhret için kullanan hiç kimseye merhamet etmem.”

Böylece Musk, ilk doğan oğlunun ölmesi sonucu yaşanmış olan hüznü bir kez daha dile getirerek, ABD’de evlatlarının öldürülmüş olduğu okul katliamı hakkında uzun bir süre feyk diyen Ajex Jones’un Twitter’a geri dönüşünü sert bir halde veto etmiş oldu.

NE OLMUŞTU?

Komplo teorisyeni Alex Jones’un feyk bulunduğunu iddia etmiş olduğu hücum, 2012 senesinde ABD’de Sandy Hook İlköğretim Okulu’nda düzenlenmişti. Kırım 28 kişinin vefat etmesiyle sonuçlanmıştı. Infowars adlı web sitesinin kurucusu ve radyo programı yapımcısı olan Jones, senelerce Sandy Hook katliamının Amerikalıların tabanca edinme haklarını ellerinden almayı amaçlayan bir hükümet komplosu bulunduğunu iddia etmiş ve katliamda kimsenin öldürülmediğini ileri sürmüştü. Ölen evlatların ailelerini oyuncular olarak vasıflandırmış, kimi ailelerin var olmadığını dahi savunmuştu.

2022-11-10T190924Z_348905825_RC2HUW9JVKSS_RTRMADP_3_ALEX-JONES-DEFAMATION-TRIAL

Twitter, platformun politikasını ihlal etmiş olduğu için Jones’un ve Infowars web sitesinin hesaplarını Eylül 2018’de kalıcı olarak askıya almıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu iPhone 15 iddiası çok konuşulur! Herkes bir kez daha şaşıracakBu iPhone 15 iddiası fazlaca konuşulur! Hepimiz bir kez daha şaşıracak
Türkiye, Ayşenur Alkan'a ağlıyor! İlçede okullar tatil edildiTürkiye, Ayşenur Alkan’a ağlıyor! İlçede okullar dinlence edildi
Meteoroloji uyardı! Dikkat! Fena geliyor, bir ilde okullar bile tatil edildi…Meteoroloji uyardı! Dikkat! Kötü geliyor, bir ilde okullar bile dinlence edildi…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası