Elon Musk: ABD hükümeti Twitter’da direkt mesajları okuyabiliyor – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, ABD yönetiminin Twitter kullanıcılarının doğrudan mesajlarına tam erişim beklentisine sahip olduğunu iddia ederek bunu öğrendiğinde “aklının genel düşüncesi” olduğunu söyledi.

The Hill’in haberine göre Musk, Fox News’ta Tucker Carlson’la yaptığı röportajda, ABD hükümetinin, kendi platformundaki kullanıcıların doğrudan mesajlarını okuma yetkisinin olduğu bilgisini öğrendiğinde “şok işletmeni” belirtti.

Musk, Carlson’a “Hükümet kurumlarının Twitter’da olup biten her şeyin etkili bir şekilde tam erişiminin boyutu aklımı başımdan aldı ve bunun farkında değildim.” adamak.

“YAPAY ZEKA MEDENİYETİ YIKMA POTANSİYELİNE SAHİP”

Musk, ayrıca yapay zeka gelişimiyla ilgili endişelerini dile getirerek, gelişmiş medeniyeti yok etme potansiyeline sahip olduğuna inandığını kaydetti.

Musk, “Yapay zeka, bu araştırma ne kadar küçük olursa olsun, yanlış bir uçak tasarımından veya bakım sürecindeki yanlışlık riskinden daha tehlikelidir. Bu potansiyele sahip olması açısından da medeniyeti yıkma potansiyeline sahiptir.” adamak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası