Ecogreen’in dev projesi, GE’nin teknolojisiyle buluşuyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Güneş Enerjisine Dayyalı Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ve Bağlantı Kapasitelerinin Tahsisine İlişkin YEKA GES-4 Niğde Bor- 2 ihalesini almaya hak kazanan ve Ağustos 2023’te 130 MWp’lik santralin tamamını satın alma olasılığı Ecogreen Enerji’nin Yönetimi Kurulu Başkanı Osman Uğurlu, GE ile yaptıkları protokollerin detaylarını anlattı.

Teknolojide ihtiyaç düzenleme düzenlemesinde Türkiye’nin yürütücü enerji vizyonuna yakışan, un bütün dünyayı örnek şekilde seçen bir santral kuracaklarını yönlendiren Uğurlu sözlerine şöyle devam etti:

“Ecogreen Enerji, sadece yazıcıların enerji kaynaklarına yatırım yapan, biyogaz, biyokütle ve güneş enerjisi santralleriyle birlikte alıcıların enerjisine güç katan bir şirkettir. Kısa zamanda büyük yatırımlar gerçekleştirerek, son derece ciddi bir oyuncu haline gelirsiniz. Bu başarımızı YEKA-4 Niğde Bor-2 GES ihalesini almaya hak kazanarak taçlandırdık. Burada da diğer tüm santrallerimizde olduğu gibi onun örneğini gösterecek bir projeyi çalıştırmaya gayret ediyoruz.

Uluslararası ölçekte iş geliştirme öngörümüzle, bu projede GE ile ulaşamayacağı uygun görüldü. Türkiye’de 70 kullanıcının uzun süredir kullandığı faaliyeti gösteren GE’nin teknolojik donanımından ve deneyiminden faydalanmaktan büyük mutluluk duyacağız. Bu santralimizde FLEXINVERTER Güneş Enerjisi Santrali’ni kullanacağız. Aynı zamanda proje kapsamında Güneş Enerjisi Santrali teknolojisinin tasarım, mühendislik, tedarik ve hizmete açma işlemlerinde de yer almaktadır.

GE ile imzaladığımız protokolün şirketimize ve uygulamamıza hayırlı olsun. Güçlü ve sürdürülebilir yatırımlarımızla çalıştırmanın enerjisini korumak için çalışmaya devam edin.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası