Dünyanın ilk merdiven çıkan robot süpürgesi geliştirildi mi? Bir şirketin ‘iddiasına’ göre evet!

İlk robot süpürge, süpürme vaadini ve yüksek emiş gücü beklentisini tam olarak yerine getiremese de yıllar içinde büyük bir ölçekte geliştirildiler. Şu sıralar piyasadaki çoğu robot süpürgesi, odaları gezinirken engellemeden kaçınıyor, aynı zamanda pillerin tüketiminde yuva şarjlarına dönüş yolunu otonom olarak bulabiliyor, kutularını boşaltabiliyor ve hatta bazı modeller paspas bile yapabiliyor.

Robot süpürgelerinin yapamadığı bir şey, bir evin birden fazla katı arasında gezinmek ya da daha spesifik olarak şarkı söylemek gerekirse, hayaletten düşmeden bir kattan geçmek.

Bir şirket ise dünyanın ilk merdiveninden çıkan robot süpürgesini tasarladığını iddia ediyor.

“EZBER BOZABİLİR”

Gizmodo’nun haberine göre ise, sınırlarıne tırmanabilen ve temezleyebilen ilk robot süpürgeyi ezberleyebilir.

İlgili haberde, söz konusu şirketin robot süpürgesinin, gövdesini basamağa getirmek için bir çift gövde kullandığı, bu iki bacağını da aşağı yukarı sıradan bir robot süpürgesine dönüştüğü ifade edildi.

Buna ek olarak, bu işlemin, muhtemelen tekerleklerini kullanarak basamağı temezleyebildiği de aktarılan robot süpürgesi bir sonraki kata ulaşana kadar tekrar tekrar aktarıldı.

Buna ilaveten benzer bir işletim tam sürelerinin ise muhtemelen süpürmenin farkına varmasına da izin vermesine (ancak muhtemelen) dikkat çekildi.

Bununla birlikte, şirket internet yaklaşımı söz konusu robot temizleme yetenekleri hakkında çok fazla ayrıntı içermediği, ancak evdeki odaları haritalandırmak vs. için LiDAR tarayıcıları kullanacağı iddiası ortaya atıldı.

Öte yandan, söz konusu robot süpürgenin henüz satışa sunulmadığı, ancak şirket web sitesinde bir tür kitle fonlama kampanyasının bulunduğu; buna bağlı olarak, 5 dolar mevduat yatıranların daha sonra robot süpürgeyi yaklaşık 400 dolar daha ucuza satın almalarına olanak tanınacağı belirtildi.

ek olarak, web sitesindeki görüntülerin tümünün render kullanımlarına benzer de dikkat çekildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tasarımda 'devrim yaratabilecek' adım: Çinli insanlar bilim geliştirdi!Tasarımda ‘devrim yaratabilecek’ adım: Çinli insanlar bilim geliştirdi!
Stoltenberg'den İsveç çevirisi: Türkiye ile yapılan görüşmelerde...Stoltenberg’den İsveç çevirisi: Türkiye ile yapılan görüşmelerde…
Kiracı sorunu evin fiyatını da düşürdü!  'Türkiye'de böylesi ilk kez oluyor, devran seferleri döndü' Kiracı sorunu evin fiyatını da düşürdü! ‘Türkiye’de böylesi ilk kez oluyor, devran seferleri döndü’

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası