Dünyanın gözü WWDC 2023 etkinliğindeydi: Apple, “One more thing…” dedi, ilk karma gerçeklik başlığını resmen tanıttı! İşte çok merak edilen başlığın özellikleri…

Apple, her yıl düzenlediği WWDC 23’ün (Dünya Geliştiriciler Konferansı) tarihini günler öncesinden açıkladı. Teknoloji devi, bu yılki WWDC’nin 5-9 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında çevrimiçi olarak düzenleneceğini duyurdu. Etkinliğin açılış konuşmasının 5 Haziran’da yapılacağı söylendi. iOS 17, iPadOS 17, WatchOS 10 ve yeni MacOS’un tanıtıldığı ve Apple’dan karma gerçeklik için ilk izleyici ya da gözlüğün takdim edildiği etkinlik, organizasyonla sona erdi.

BEKLENEN ELMA ETKİNLİĞİ HAKKINDA HER ŞEY!

Apple merakla beklenen etkinliği çarpıcı bir video kliple başlattı.

Klip biterken Apple CEO’su Tim Cook konuşmaya başladı. Cook, yaptığı konuşmada bu yıl App Store’un 15. yıl dönümü olduğunu söyledi.

Tim Cook

15 İNÇ MACBOOK AIR TANITILDI! İŞTE ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

Olayın hemen başında bir süredir konuşulan iddialardan birinin doğru olduğu ortaya çıktı. Apple, Liquid Retina ekranlı 15 inç MacBook Air’i tanıttı.

Macbook Air 15

11,5 mm kalınlığıyla (Apple’a göre onu dünyanın en ince 15 inç dizüstü bilgisayarı yapıyor) 15 inç MacBook Air, çentikli bir ekrana sahip. 18 saat pil ömrü vadeden M2 çipe sahip cihazın, Intel tabanlı en hızlı MacBook Air’den 12 kata kadar daha hızlı olduğu söyleniyor.

15 inç

123

Gece yarısı, yıldız ışığı, uzay grisi ve gümüş olmak üzere dört renk seçeneğiyle sunulan 15 inç MacBook Air’in fiyatı 36.999 TL’den başlıyor.

macbook

YENİ MAC STÜDYOSU SUNULDU! İŞTE ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

Apple, 15 inç MacBook Air’in ardından yeni Mac Studio’yu da tanıttı. Mac Studio’da M2 Max ve yeni M2 Ultra çip bulunur.

M2 Max’in M1 Max’ten %25’e kadar daha hızlı olduğu söyleniyor.

1235

M2 Max’e ek olarak, iki M2 Max yongasını birbirine bağlayan M2 Ultra’ya da rastladık M2 Ultra’nın bir kişisel bilgisayar için şimdiye kadar yapılmış en güçlü yonga olduğu söyleniyor.

1234567

ELMA SİLİKONLU BİR ÜRÜN DAHA VAR! İŞTE ELMA SİLİKONLU MAC PRO…

Apple, Apple Silicon tabanlı M serisi yongalarla önemli bir adım daha attı. Apple Silicon’u başka bir ürüne taşıyan Apple, sonunda Apple Silicon’lu Mac Pro’yu duyurdu.

45

12366

Fiyatlar aşağıdaki gibidir:

Apple Türkiye bültenine göre, yeni Mac Studio ve Mac Pro bugünden itibaren sipariş edilebilir. Yeni modeller, 13 Haziran Salı gününden itibaren müşterilere sevk edilecek.

Mac Studio 57.999 TL’den (özel eğitim için 52.199 TL) başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Tower ve rack tipi kasaya sahip Mac Pro (Tower Type Case) 194.999 TL’den (eğitime özel 183.849 TL) başlayan fiyatlarla; Mac Pro (Raf Tipi Kılıf) ise 209.999 TL’den (eğitim için 195.999 TL) başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

elma3

iOS 17 TANITILDI! İŞTE IPHONE’A GELECEK iOS 17’NİN ÖZELLİKLERİ

Telefon, FaceTime ve Mesajlar: iOS’un önemli iletişim uygulamaları olan bu üç uygulama, iOS 17’de büyük güncellemelerle geliyor.

telefon

Bunlardan biri, Mesajlar uygulamasındaki çıkartmalar ve canlı çıkartmalar ve birisi FaceTime aramanızı kaçırdığında video veya sesli mesaj kaydetme yeteneğidir.

Aramalar ve yeni Canlı Sesli Posta özelliği Aramalar sırasında, fotoğraflar ve notlarla birlikte yeni iletişim posterleri gelir.

Ekran kilidi

Canlı Sesli Mesaj özelliği ise oldukça dikkat çekici görünüyor. Bu özellik sayesinde, birisi sesli mesaj bıraktığında, size gerçek zamanlı olarak bir metin mesajı sunulur.

canlı

Güvenlik girişi özellikleri: Bu özellik, örneğin ailenize veya arkadaşlarınıza evde ne zaman güvende olduğunuzu bildirmek için konumunuzla ilgili güncellemeler sağlamanıza olanak tanır.

kaydetmek

AirDrop ile numara paylaşımı – NameDrop: Bu özellik sayesinde cihazlar bir araya getirilirse iletişim bilgileri paylaşılabilir.

isim damlası

Klavye ve dikte: Ayrıca iOS 17’deki klavye deneyimini iyileştiren Apple, otomatik düzeltmeyi her zamankinden daha doğru hale getirdiği söylenen klavye otomatik düzeltme özelliği için yeni bir dil modeli kullanıyor. Cümle tamamlama özelliği gibi, kullanıcılara yazarken yardımcı olacak bir güncelleme de var.

Günlük uygulaması: Journal adlı yeni bir günlük odaklı uygulama bu yıl iPhone’a geliyor.

hatıralar

Yanında olmak: iOS 17’de yeni bir deneyim geldi. Bu işlevle iPhone, bilgi ekranı olarak kullanılabiliyor.

ekran

Siri: Siri’yi etkinleştirmek için Hey Siri demeniz gerekiyordu. Şimdi onun yerine Siri demek yeterli olacaktır.

İşte iOS 17’nin tüm özellikleri:

ios özellikleri

Bununla birlikte, iOS 17’nin diğer birçok dikkate değer özelliği var gibi görünüyor.

iPADOS 17’DE BAŞLATILDI! İŞTE ÖZELLİKLER…

Apple, iOS 17’den sonra iPadOS 17’yi de tanıttı.

Widget’lar, widget ve kilit ekranı güncellemeleri ile birlikte gelen iPadOS 17 kilit ekranında kullanılabilir. Bu noktada etkileşimli, etkileşimli widget’lara işaret etmek gerekir.

Öte yandan özel kilit ekranları, Sağlık uygulaması ve Canlı Etkinlikler iPad’e geliyor.

PDF işleme konusundaki güncellemelerin de duyurulduğu iPadOS 17’de, Notes’ta Apple Pencil ile açıklama yapmanızı sağlayan PDF desteği de olacak.

iPad modellerinde Stage Manager ve Freeform, iPadOS 17’de iyileştirildi.

Diğer kullanıcılarla gerçek zamanlı olarak “işbirliği yapmak” da mümkün olacak. Aynı zamanda örneğin iki iPad birlikte çalışabilecek.

iPadO'lar

YENİ MACOS’UN ADI MACOS SONOMA! İŞTE MACOS SONOMA’NIN ÖZELLİKLERİ

Apple ayrıca WWDC 2023 etkinliğinin açılış konuşmasında macOS’in yeni sürümü olan macOS Sonoma’yı duyurdu.iOS ve iPadOS’in birçok özelliği Mac’e de geldi.

Mac os işletim sistemi

İlk önce yeni ekran koruyuculardan bahseden Apple, Apple TV ekran koruyucularına benzer yeni ekran koruyucuları tanıttı.

Bildirim Merkezi’ne ek olarak artık masaüstünde widget’ların da kullanılabildiği yeni macOS Sonoma’da, bu widget’lar herhangi bir yere yerleştirilebilir ve bir uygulama açıldığında arka planda kaybolur.

Mac’teki widget’ların artık “etkileşimli” olduğunu da söyleyelim.

Mac

Yeni macOS sürümünde oyunda bazı iyileştirmeler yapan Apple, macOS Sonoma’da olacak oyun modunu da duyurdu. Bu mod, oyun oynamak için CPU ve GPU’ya öncelik verecektir.

oyun modu

Öte yandan Death Stranding Director’s Cut’ın macOS’a geleceği de açıklandı.

mac1

Safari’deki profil işlevi, paylaşılan parola işlevi ve video konferans için güncellemeler gibi güncellemeler, macOS 17’nin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

konferans

Mac web uygulamaları desteği de duyurulan öne çıkan özellikler arasında yer alıyor. Bu nedenle web siteleri tıpkı bir uygulama gibi ana sayfada yer alabilecektir.

macos özellikleri

Öte yandan AirPods için yeni özellikler ve güncellemeler getirirken, Adaptive Audio özelliği de duyuruldu.

TANITILDI’DAN 10 SAAT

Teknoloji devi Apple, Apple Watch kullanıcılarının ilgisini çekecek watchOS’un yeni versiyonu watchOS 10’u da duyurdu. watchOS 10 ile birlikte Apple Watch’a widget’lar geldi, yeni saat yüzleri tanıtıldı.

10 saat

Ayrıca watchOS 10 için egzersiz için yeni bir bisiklet desteği, acil durumlar için hücresel erişim noktaları, yeni bir topografik harita ve yeni aktivite tasarımının tanıtıldığı bir ruh sağlığı uygulaması duyurulmuştu.

vesaire.

Öte yandan iPhone’daki smart stack özelliği de watchOS 10 ile Apple Watch’a taşınıyor.

İşte watchOS 10’un özellikleri:

Ah

APPLE VISION PRO MIXED REALITY KULAKLIK DUYURULDU! İŞTE EN ÇOK BEKLENEN ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ…

Apple, watchOS 17’yi tanıttıktan sonra Tim, Cook’a döndü ve Cook, “Bir şey daha…” dedi!

başka bir şey

Apple’ın ilk karma gerçeklik başlığı olan Vision Pro’nun resmi lansmanı.

WWDC 2023 — 5 Haziran _ Apple Ekranı 24-1-21

Yeni Apple kulaklığı kontrol etmek için sadece gözlerinizi, ellerinizi ve sesinizi kullanın.

11

Dijital içerik kullanıcıyı çevreleyecektir.

12

Vision Pro için tamamen üç boyutlu bir arayüz tasarlanmıştır.

Vision Pro’daki deneyimler tek bir ekranla sınırlı olmamakla birlikte, uygulamalar herhangi bir yere yerleştirilebilir.

EyeSight özelliği, etrafta insanlar varken kullanıcıların fiziksel ortamdan tamamen ayrılmasını engelleyecek. Bu özellik, uygulamaları kullanırken veya tamamen bir deneyime dalmışken kullanıcıların gözlerini patlatacak.

Biri size yaklaştığında, Vision Pro aynı anda o kişiyi görmenizi ve ona gözlerini göstermenizi sağlar.

görüş

Bilim kurgu filminden fırlamış gibi görünen Vision Pro, sanki sanal bir dünyadaymışsınız gibi birçok şeyi yapmanıza izin verecek gibi görünüyor.

13

Vision Pro sayesinde uygulamalar kişinin önünde havada süzülüyormuş gibi görülür.

Vision Pro ayrıca size karanlık ortamlarda TV ve film izleme fırsatı verir. Genişliği 100 inç olan sanal bir “ekran”, bir ortamda oturup video izleme olanağı sağlar. Ayrıca Apple Arcade oyunları da Vision Pro ile oynanabiliyor.

film

Apple, Vision Pro’nun Mac’ler, iPhone’lar ve Apple Saatler geliştirme konusundaki onlarca yıllık deneyiminin sonucu olduğunu ve bu nedenle onu şimdiye kadar geliştirdiği en iddialı ürün yaptığını söylüyor.

karşılık

vizyon pro2

Vision Pro’nun özelliklerine geliyoruz Apple için devrim niteliğinde olan bu cihazda fotoğraf çekmek için buton ve dijital taç bulunuyor. İki saatlik ömre sahip ayrı kablolu bir pile de sahip olan Apple Vision Pro, çok sayıda piksele ve küçük bir form faktörüne sahip yeni bir görüntüleme sistemiyle geliyor. Uzamsal sesi kullanan ve dolayısıyla seste de gelişmiş olan cihaz, Micro-OLED paneller kullanır ve göz başına 4K TV’den daha fazla piksel sunar.

görüş

Cihazın üzerinde LiDAR tarayıcılar, TruDepth kamera, IR kameralar, LED aydınlatıcılar bulunuyor.

Vision Pro, Apple M2 çipini ve yeni R1 çipini kullanır. R1 kameralardan, sensörlerden ve mikrofonlardan gelen girdileri işler.

Vision Pro’nun işletim sistemi visionOS olarak duyuruldu.

f-52e932a069831ee80e69b2d629e619da3dfb9cce

Vision Pro’da ayrıca ilginç bir özellik daha var: Cihaz, FaceTime için gerçek bir kullanıcı ikizi oluşturuyor. Bu sayede FaceTime aramalarında bu dijital ikiz kullanılmaktadır.

ikizler

Vision Pro’nun güvenliği, Optik Kimlik adı verilen bir güvenlik önlemi ile sağlanacaktır. Optik Kimlik, cihazın kilidini açacaktır.

optik tanımlama

VISION PRO FİYATI NE KADAR, VISION PRO NE ZAMAN KULLANILACAK?

Apple’ın devrim niteliğindeki yeni cihazı olarak sunulan Vision Pro, önümüzdeki yıldan itibaren 3499 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

fiyat

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
iPhone kullanıcıları dikkat!  Bu modeller ortaya çıktıiPhone kullanıcıları dikkat! Bu modeller ortaya çıktı
AK Parti Milletvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Adayı oldu.AK Parti Milletvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Adayı oldu.
    CHP'de yeni MYK açıklandı! CHP’de yeni MYK açıklandı!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Bebek Bakıcısı
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu seo paket casibom