Dünyanın en küçük televizyonu ağızları açık bıraktı! Yetenekleri boyundan büyük

Televizyonlar, telefonlar yada bilgisayarlar… Tüm bunların ortak bir noktası var. Hepsinin ekranı, bundan 8-10 yıl ilkin çıkan modellere nazaran oldukca daha büyük. Bunun bir tüketici ihtiyacı olduğu fikrine kapılanlar var. Hem de dev gibi bir televizyonda film seyretmek hepimizin kulağına ilgi çekici gelmiyor mu? Fikriniz ne olursa olsun, bir şirket büyük ekranlı tv üretmenin aksine küçük ekranlı bir televizyonun daha oldukca ilgi çekebileceğini düşünüyor. En azından öyleki zannediyoruz. Bu sebeple bu şirket, dünyanın en küçük televizyonunun prototipini üretmiş durumda.

DÜNYANIN EN KÜÇÜK TELEVİZYONLARI

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine nazaran, cihazlarımızın giderek daha büyük ekranlar haline geldiği bir dünyada, bir şirket dünyanın en küçük televizyonunu yaparak başka bir yöne gitmeye karar verdi. Bir elektronik şirketi olan TinyCircuits, TinyTV serisinde 1,0 inçlik (26 mm) ve 0,6 inç (15 mm) ekrana haiz iki yeni prototip tanıttı.

1,0 inçlik (26 mm) bir ekrana haiz olan model TinyTV 2 olarak isimlendiriliyor. Retro tasarımına sadık kalan televizyonun, ses seviyesini ayarlayan ve videolar içinde ‘kanalları değiştiren’ iki döner düğme ile beraber geldiği açıklandı.

POSTA PULU KADAR TELEVİZYON!

Daha da küçük kardeşi TinyTV Mini, 0,6 inç (15 mm) ekranıyla yalnızca bir posta pulu boyutunda. Bir saatlik bir oynatma süresi vadediyor.

Videoların televizyona ya kullanıcı tarafınca yüklenebileceği ya da bir USB-C kablosu kullanılarak bilgisayardan televizyona görüntü aktarılabileceği açıklandı.

Firmanın açıklamasına nazaran hem TinyTV 2 hem de TinyTV Mini, ilgili cihazlarda 10 ve 40 saatin üstünde görüntü tutabilen 8 GB’lık bir microSD kartla beraber geliyor.

dünyanın en küçük televizyonu

Her iki model yerleşik düğmelerle denetim edilebilirken, ek olarak isteğe bağlı bir kızılötesi uzaktan kumandanın da sunulmuş olduğu aktarıldı. Verilen bilgilere nazaran bu kumanda aleti açabiliyor, ses seviyesini değiştirebiliyor yada oynatılan videoyu değiştirebiliyor.

Öte taraftan, cihazlar bir KicStarter kampanyasının parçası. Şirket bu projeyle şimdiye kadar 128 bin 640 doların üstünde bir para toplamayı başardı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Mavi Kuş'ta neler oluyor?Mavi Kuş’ta neler oluyor?
İlk Togg Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilecek! İkinci Togg için Bakan Varank o bakanın ismini verdi: Beni her gördüğünde...İlk Togg Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilecek! İkinci Togg için Bakan Varank o bakanın adını verdi: Beni her gördüğünde…
Mersin'de palet fabrikasında yangın çıktı! Ekiplerin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındıMersin’de palet fabrikasında yangın çıktı! Ekiplerin müdahalesiyle yangın denetim altına alındı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası