Dubai’de açılan ‘Gelecek Müzesi’ bilim, teknoloji ve inovasyon alanında küresel merkez olmaya aday

Geleceğin bilimsel yapısının sergileneceği “Gelecek Müzesi”, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai’de açılışı yapıldı. 7 katlı sütunsuz anıt, dünyanın en güzel binalarından biri olarak nitelendiriliyor. 77 metre genişliğinde ve 14 bin metre Arap kaligrafisi ile aydınlatılan paslanmaz çelik bir cepheye sahip.

Entelektüel merkez, bilim, teknoloji ve inovasyon alanında dünyanın en iyi beyinlerini bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Dubai’yi geliştiren teknolojiler için bir test platformu ve dünya çapındaki yetenekler, mucitler ve yaratıcı profesyoneller için de zamanımızın en büyük kazanımları adına bir insanın yapısına girmeye hazırlanıyor.

euronews’ten Jane Witherspoon’a konuşan Birleşik Arap Emirlikleri İleri Teknolojiden Sorumlu Devlet Bakanı ve BAE Uzay Ajansı Başkanı Sarah el Amiri, müzenin, mevcut endüstri oyuncuları ve akademik görevlileri yanı sıra Dubai’nin yasal yapısıyla bilim ve teknolojiılıstekledistelattıyı nas.

“İnovasyonun ve kalkınmanın en önemli bileşeni olan insanın yetersiz kalmasını sağlayan” diyen Bakan el Amiri, “Bizim için, ekonominin gelişmesinde ve çeşitlendirilmesinde ve daha da önemlisi, ekonominin mevcut sektörlerinin eğilimleri ve sonuçlarını artırmak için bir bilenemeni.” kullanım kullandı.

İçeri giren, Birleşik Arap Emirlikleri’nin getirdiğiun yüzüncü yılı olan 2071’in üzerinde doğru bir deneyimsel bir ortaya çıkıyor.

Dubai Future Foundation (Gelecek Vakfı) CEO’su Khalfan Belhoul ise bu müzenin nasıl diğerleri gibi olmadığı şu sözlerle dile getirdi:

“İçeride sergilenenlerin zaman içinde (eskidiği için) değer eseri geleneksel müzelerin bulunmadığı, gelecekle ilgili durduğuna sürekli olarak geleceğine bağlı kalmalısın. Bu hikayeyi sürekli olarak nasıl oluşturabileceğimiz konusunda oldukça heyecanlıyız. birkaç yılda neler olabileceğini görebileceği yakın ve daha somut bir geleceğe götürüyor.”

Dışarıdan yaşamı uzay üretimini andıran 30 bin metrekarelik mimari şaheser, bilimsel bir merkez.

İnsanlığın geleceği için çözümler üretirken bilim, teknoloji ve inovasyondaki en iyi beyinleri bir araya getirecek.

Müzenin her katı, uzay konutundan ekosistemlere, biyomühendislikten sağlığa kadar farklı bir odak noktasına sahip.

Keza sanal ve artırılmış gerçeklik, Büyük Veri (Big Data), robotik ve yapay zekaya odaklıan müze, araştırma enstitüleri ve üniversitelerle birlikte sağlık, eğitim, akıllı şehirler, enerji ve ulaşım gibi çeşitli sektörlere ayrılmış inovasyon laboratuvarlarının yanı sıra ortaklaşa yeni icatların test çalıştırdıkları de ev ağırlayacak.

“Belki ilk olarak kalkınmanın küresel itici güçlerinden biri olarak nitelendirilen bilim ve önemsemekten bahsedebiliriz.” diyen Bakan el Amiri, “Bizim için bu, ekonominin gelişmesinde ve çeşitlendirilmesinde ve daha da önemli olan ekonominin mevcut sektörlerinin etki ve sonuçlarının arttırılmasında önemli bir sonucudur. Bu bağlamda birlikte çalışmak için bütün bir ekonomiye ihtiyacı var. Akademik kurumların var. geniş yelpazede sunar.” diyor.

Geleceğe açılan küresel bir kapı olarak Dubai, teknolojiler için test alanı ve dünyanın dört bir yanında başarılı yetenekler, mucitler ve yaratıcı profesyoneller için zamanımızın en büyük erişimi elde etmek için bir infaz yeri olduğu gün.

euronews muhabiri Jane Witherspoon:

“Gelecek, okuyanüz kadar uzak olmayan bilinmeyenlerle dolu. ‘Geleceğin Müzesi’ ise insanlığın bu bilinmeyenlerini yeniden değerlendirerek ve zamanda ilerleyerek toplu olarak başarmayı umduklarını sergiliyor.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası