Dubai, mikroçip manikür ve teslimat yapan robotlarla teknolojiyi kucaklıyor

Popüler kültürde robotlar, bilim kurgu ve uzak geleceğin donanımı olarak tasvir edilmiştir. Ama burada, Dubai’deki Robo Cafe’de, gelecek hayaletüzden daha yakın görünüyor.

Robo Cafe’nin yöneticisi Abderrahim Houklaimi de her şeyin giderek dijitalleştiği Dubai’de yolculardan.

Houklaimi, kafesindeki farklı robotlardan;

Üç robotumuz var.Şef robotumuz, meyve suyu yapma robotumuz ve barista robotumuz var.Sipariş alındığı zaman, robotun teslimatı hanesine ortaya koyuyor ve size getiriyor.

Temassız teslimat için robotlar

Covid karantinasında izleme uzlaştırması da önemli ölçüde artırıldı. Robotlar gerçek bir temassız doğum deneyimi isteyenler için birebir.

Delievers Ai’nin CEO’su Ali Yarali da, bu nedenle sehirlerde bir mil uzerindeki alanlara dogru robotlari yerleştirdiklerini anlatiyor;

“Örneğin, Dubai’de olduğu gibi, City Walk’a 10 robot yerleştireceğiz; ve platformlardan birinden bir siparişiniz olduğunda, bu robotlar yemeğinizi alacağınız ve kapınıza, B sergilemeyi getirmek için otonom olarak A konumundan yola çıkacak. Kameraları gibi farklı sensörlü setlerimiz var.”

Mikroçip işlemleri

Giyilebilir teknoloji, mikroçip işleme ile kullanımda bir görünüm kazandı. Lanour güzellik görünümlerinden Nour Makerem, tesisler Dubai’nin parmaklarının ucuna getiriyor.

Lanour Beauty Lounge’ın CEO’su Nour Makerem de fikri aslında pandemi başladıktan sonra bulduklarını ve kadınların yaygın olarak kullanıldığını söylüyor.

Makerem’in amacı da sınırlı değil;

“Aslında şimdi bu için çip daha fazla gelecek ve faydalı kullanımlar için çaba, tavsiyeler çip ile ödeme yapabileceğiniz gibi. Ayrıca, otel odanıza veya park yerinize erişim için kullanmak adına da çalışma.”

Bu yenilikler, günlük yaşamla nasıl daha fazla bütünleşik denetimlerden olumlu bir fikir veriyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası