Domain ve Hosting Ne Anlama Geliyor?

Domain ve Hosting Ne Anlama Geliyor?

Siteniz için ne tür bir hosting türünün doğru olduğunu belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Bunlardan ilki alan adınızdır. Bu, potansiyel müşteriler için çevrimiçi adresiniz olarak hizmet verecek ve web siteniz hız kazandıkça daha değerli hale gelecektir. Bir alan adı seçmek önemli bir pazarlama kararıdır. Neyse ki, çok paralar harcamadan mükemmel alan adını seçmenin birkaç yolu var. Aşağıdaki paragraflarda, bir alan adında nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve siteniz için doğru olanı nasıl seçebileceğinizi tartışacağız.

 

Etki Alanı Adı Önemlidir

Etki alanı, herkesin World Wide Web üzerinden erişebileceği bir internet adresidir. Ayrıca web barındırma, web sitenizin dosyalarının depolandığı fiziksel alanı sağlar. Bir web sitesi, alan adı ve barındırma olmadan işlevsel değildir. Bu iki kavramı anlamak için onları birbirleriyle karşılaştıralım. Alan adı, web sitenizin World Wide Web’deki adresidir. Web barındırma, web sitesi dosyalarınızın depolandığı alandır ve web sitenizi ziyaret etmek isteyen herkes için kullanılabilir hale getirir. Bunun haricinde Windows hosting ihtiyaçlarınız için de plan yapmalısınız.

 

Hosting Fiyatları

Bir web barındırma seçerken akılda tutulması gereken bir diğer önemli şey de fiyattır. Paylaşılan barındırma en ucuz seçenektir ve genellikle küçük bir işletme için ilk tercihtir. Çok fazla özelleştirmeye ihtiyaç duymayan ve temel bir web sitesi isteyen küçük işletmeler için mükemmeldir. Paylaşılan bir barındırma planı, bir sunucuda bir veya birkaç web sitesine sahip olmanızı sağlar. WordPress hosting ihtiyaçlarınızda doğru karar vermek sitenizin performansı için oldukça önemlidir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası