Depremzede ağabeyi Ramazan davulu çalıyor, kardeşi ilahilerle eşlik ediyor

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Malatya Yeşilyurt’taki evi hasar alan Emre Coşan, Ankara’da yaşayan küçük kardeşi Eren Coşan ile şampiyon sahura kaldırıyor. Kardesinin daveti üzerine Ankara’ya gelen Coşan, Ramazan davulu çalarak para kazanmaya çalışıyor. Küçük kardeşi ise ağabeyine ilahiler okuyarak yuva yapıyor. Sokak sokak gezerek Ankaralılar uyandıran Coşan kardeşler, korsan davulculardan dolayı kullandıklarından bahşiş alırken zorlandıklarını da dile getiriyorlar.

“KORSAN DAVULCULAR EMEK HİRSİZLİĞİ YAPIYOR”

Deprem nedeniyle evi hasar görmesi için Ankara’ya geldiğini söyleyen Emre Coşan, “Malatya’dan deprem nedeniyle geldi. Kardesime selamlıyorum. İftar saatine yakın bahşiş toplamaya çıkıyoruz. Ama korsan davulcular evlere gidip 2-3 kere bahşiş topluyorlar. Emek hırsızlıkları yapıyorlar. İnsanlara bahşiş vermek istiyor ama doğal olarak insanlar çok sıkıntı yaşamak istiyor” dedi.

“SAAT 3’TE BAŞLIYORUZ, 5 GİBİ EVLERİMİZE DÖNÜYORUZ”

Ramazan davulu çalan ağabeyine ilahiler okuyarak yuva yapan Eren Coşan, “Ramazan’da davulculara söyleyerek ilahiler okuyorum. insanlara ilgi çok iyi. İlahilerimize camlardan ısıtma yapıyorlar. Bazen sahur vakti insanlarla sohbet ediyoruz. Mamak ilçesi her mahallede ilahiler okudu. zorlama tepkiler aldım. İşimize saat 3 gibi başlıyoruz, 5 gibi evimize dönüyoruz. Bir keresinde istek eseri aldı. O eserler seslendirdik. Ayrıca ney çalıyorum, neyzenlik yapıyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
3 bin TL adresinden Xiaomi elektrikli scooter! Bu fırsattan kaçmaz
Son anket açıklandı!  Dikkat çekici sonuçlar, 1'inci turda...Son anket açıklandı! Dikkat çekici sonuçlar, 1’inci turda…
DSP'den seçim kararı!  Erdoğan'a desteklerini açıkladılarDSP’den seçim kararı! Erdoğan’a desteklerini açıkladılar

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası