Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Elon Musk’ın tweet’ini alıntılayarak paylaştı: “Twitter’ın işbirliği için minnettarız”

Kahramanmaraş’ta Türkiye’yi sarsan iki büyük depremin ardından sosyal medya kullanımının yoğunlaştığı kaydedildi. Twitter da daha yoğun kullanılmaya başlanan sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Ancak dün akşam saatlerinde Twitter kullanıcıları Twitter’a girişte sorun yaşamaya başladıklarını bildirmeye başladı.

TÜRKİYE SORUMLULUKLARINI TWİTTER ÜZERİNDEN HATIRLATTI; TWİTTER MEŞGUL

AA’nın haberine göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter’ın küresel devlet ilişkileri başkanı John Hughes ve Twitter’ın Türkiye Kamu Politikası Direktörü Ronan Costello ile bir araya geldi.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda, asılsız ihbarlar, asılsız yardım kampanyaları, sahte hesaplar ve sahte paylaşımların yanı sıra Twitter’da yürütülen dezenformasyona karşı alınabilecek önlemlerin ele alındığı bildirildi. Toplantıda toplumu paniğe ve kaosa sürükleyebilecek dezenformasyona karşı Twitter’ın sorumluluklarına dikkat çekildiği de açıklandı.

Görüşmede ayrıca, Türkiye’nin Twitter yönetimine İnternet Suçlarıyla Mücadele Kanunu kapsamındaki yükümlülüklerini, özellikle sosyal medyada dezenformasyonun önlenmesi için aktif işbirliğini hatırlattığı da söylendi.

Görüşmede Twitter’ın dezenformasyonla mücadelede Türkiye ile daha fazla işbirliği sözü verdiği öğrenildi.

AA’nın edindiği bilgiye göre, görüşmede Twitter, Türkiye ile dezenformasyonla mücadele, asılsız ihbar ve haberlerin önlenmesi ve sahte hesaplara karşı hızla önlem alınması konularında tam işbirliği yapma konusunda mutabık kaldı.

Görüşmede ayrıca Twitter yetkililerinin kişilik haklarını ihlal eden, kamu düzenini bozan, can ve mal güvenliğini tehlikeye atan paylaşımlara karşı kanun kapsamında alınacak tedbirler konusunda daha fazla hassasiyet göstereceklerini söylediği öğrenildi. 5651

MSK AÇIKLAMA YAPTI

Twitter’ın sahibi Elon Musk, bir kullanıcının Türkiye’de erişimin kısıtlanmasıyla ilgili sorusuna “Bu konuyu daha iyi anlamak için çalışıyoruz” yanıtını verdi.

BAKAN YARDIMCISI YAŞAMAYA BAĞLANDI

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in gece canlı YouTube yayınına bağlanan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter’ın saat 01:00’den itibaren açık olduğunu duyurdu.

resim (24)

ALTUN İLETİŞİM MÜDÜRÜ ELON MUSK’TAN VATANDAŞ PAYI: “TWİTTER’IN İŞ BİRLİĞİ İÇİN MİNNETTARIZ”

Elon Musk, gece yaptığı paylaşımda, “Türk hükümeti tarafından Twitter’a erişimin kısa süre içinde yeniden etkinleştirileceği bilgisi verildi.” o ifadeleri kullandı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun bu gönderiye atıfta bulunarak önemli paylaşımlarda bulundu.

Altun’un paylaşımları şöyle;

“Türk yetkililer dün Twitter ile verimli bir toplantı yaptı. Twitter’ın işbirliği için minnettarız ve Türkiye’nin dezenformasyonla mücadele çabalarını desteklemeye kararlıyız.”

fahrettin altun1

“Dezenformasyon, insanlığın ortak düşmanıdır ve demokrasi, toplumsal barış ve ulusal güvenliğe yönelik ciddi bir tehdittir. Önümüzdeki gün ve haftalarda Twitter ile daha yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

HABERLEŞME MÜDÜRÜ ALTUN’DAN ANTİ DEPREM ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kahramanmaraş depremlerinin ardından hükümetin tüm ihtiyaç sahiplerini barındırma konusunda kararlı olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımız ayrıca, çevre illerdeki otellerle de konaklayan vatandaşlarımızın taşınması için hükümetimizin anlaşmalar yaptığını açıkladı. hızla kurulan geçici çadırlar. Beslenme dahil tüm masraflar devletimiz tarafından karşılanacak.” ifadesini kullandı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada deprem çalışmaları hakkında bilgi veren Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün depremden etkilenen Kahramanmaraş, Pazarcık, Hatay, İskenderun ve Adana’yı ziyaret ettiğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın depremden etkilenen diğer bölgelerde de incelemelerine devam edeceğini belirten Altun, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretinde, halkımızın geçmişteki afetlere nasıl göğüs gerdiyse, bu tarihi afet karşısında da aynı sabrı göstereceğine olan inancını dile getirdi. afet krizlerinin devam ettiğini ve sivil toplumla çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Kış şartları nedeniyle depreme müdahalenin ilk gün yaşanan zorluklara ve yaklaşık 9 saat sonra meydana gelen ikinci büyük depreme rağmen ilerleyen günlerde yerde arama kurtarma çalışmalarının yoğunlaştığını kaydeden Altun, çalışmaların devam ettiğini söyledi. hala arama kurtarma aşamasında ve herkese ulaşana kadar durmayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki afetlerde olduğu gibi depremden etkilenen 10 ilin bir yıl içinde restore edilerek yeniden inşa edilmesi gibi ulaşılabilir bir hedef belirlediğini hatırlatan Altun, şunları kaydetti:

“Hükümetimiz bu dönemde ihtiyaç sahiplerine barınma sağlamakta kararlıdır. Cumhurbaşkanımız ayrıca çevre illerdeki otellerle anlaşmalar yaparak geçici çadırlarda kalan vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde yer değiştirmesi için gıda dahil tüm masraflarının karşılandığını açıklamıştır. devletimiz tarafından karşılanacak Tüm illerdeki koordinasyon merkezlerimizin tam seferberliği ile başta yolların kapanması, havaalanlarına erişim vb. birçok zorluk aşılacaktır. yakıt sıkıntısı ve ısınma ihtiyacı dahil tüm zorluklar.

Sayın Cumhurbaşkanımız, halkımız arasında kafa karışıklığı ve tedirginlik yaratmak için dezenformasyona başvuran provokatörlerin üzerine gitmesi gerektiğini özellikle vurguladı. Bu kişilerin amacı bizim çalışmalarımızı engellemek ve halkın iradesini baltalamak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremden etkilenen vatandaşlara acil ihtiyaçlarının karşılanması için acil nakit desteği sağlanacağını da duyurdu. Halkımızın metaneti ve kardeşlerini kurtarmak için gösterdikleri muazzam çaba için minnettarlığımızın altını bir kez daha çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk andan itibaren yaptığı uygulamalar, böyle bir dönemde çok ihtiyaç duyulan güçlü liderliğinin kanıtıdır.”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın herkese hatırlattığı gibi, bu felaketten sadece sağcı olarak değil, birlik ve beraberlik içinde daha güçlü çıkacağız” diyen Altun, “Gün siyaset yapma günü değil, açıklamaları şiddetle kınıyoruz.” Bölücülük tohumları ekmeyi amaçlayan bazı siyasetçilerin. Millet olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Herkesi sorumsuz açıklamalar yapmaktan kaçınmaya ve çözümün parçası olmaya çağırıyoruz.” o ifadeleri kullandı

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Avrupa Birliği yetersiz gördü! Avrupa Birliği yetersiz gördü! “beni hayal kırıklığına uğrattı”
Deprem felaketinde 3. gün!  Can kaybı 12 bin 391'e yükseldiDeprem felaketinde 3. gün! Can kaybı 12 bin 391’e yükseldi
Yıkılan bina sayısı ve acı tablo açıklandı!  'Yüzde 3'e ulaştık'Yıkılan bina sayısı ve acı tablo açıklandı! ‘Yüzde 3’e ulaştık’

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası