Çok konuşulacak iddia: Twitter, o faturalarını ödemeyi reddediyor!

Platformer’ın haberine göre Twitter, sözleşmesi bu ay yenilenecek olan Google Cloud’un faturalarını ödemeyi reddetti.

ÇOK YILLIK SÖZLEŞME TALEP

Rapor, Elon Musk’ın geçen yıl sosyal medya platformunu devralmasından önce, Twitter’ın diğer şeylerin yanı sıra spam ve güvenli hesaplarla mücadele etmek için Google ile çok yıllı bir anlaşma imzaladığını söyledi.

Ayrıca Twitter’ın bazı hizmetleri kendi sunucusunda barındırdığı, bazılarının ise Amazon ve Google’ın bulut platformlarında barındırıldığı bildirildi.

Rapor ayrıca, şirketler arasındaki anlaşmazlığın Twitter’ın güven ve güvenlik ekiplerini nasıl engelleyebileceğine dair ayrıntılar vermedi.

“TWITTER, EN AZINDAN MART’TAN İTİBAREN…”

Bilgi, Twitter’ın en az Mart ayından beri Google ile sözleşmesini yeniden müzakere etmeye çalıştığını söyledi.

Aynı kaynaktan yapılan bir başka açıklamaya göre Amazon, mart ayında Twitter’ı Amazon Web Services’e ödenmemiş faturalar nedeniyle bulut bilişim hizmetleri için reklam ödemelerini durduracağı konusunda uyardı.

MSK SONRASI MALİYETLER DÜŞTÜ

Musk’ın satın alınmasından bu yana Twitter, maliyetleri önemli ölçüde azalttı ve binlerce çalışanı işten çıkardı.

Kasım ayında Reuters’e konuşan bir kaynak, Musk’ın şirkete bulut hizmetlerine yapılan harcamalar gibi altyapı maliyetlerini 1 milyar dolar azaltma talimatı verdiğini öne sürdü.

Şimdi Google ve Twitter’ın konuyla ilgili yorumları neler?

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Güney Kore Devlet Başkanı Yoon, OpenAI'nin kurucusu ile yapay zekayı tartışıyorGüney Kore Devlet Başkanı Yoon, OpenAI’nin kurucusu ile yapay zekayı tartışıyor
Zeydan Karalar'ın imajı sıradanlaştı!  Açıklama hemen geldi.Zeydan Karalar’ın imajı sıradanlaştı! Açıklama hemen geldi.
Kılıçdaroğlu sessizliğini bozdu!  'İstifa' ve 'İmamoğlu' açıklamasıKılıçdaroğlu sessizliğini bozdu! ‘İstifa’ ve ‘İmamoğlu’ açıklaması

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası