Çok konuşulacak iddia… Counter-Strike 2 mi geliyor?

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Öyle ki bu iddia, ‘Counter-Strike 2 mi geliyor?’ getirdiğin da bir karşılamaya yol açtı. O iddia ise Espor muhabiri Richard Lewis’e ait.

BU CS:GO İDDİASI ÇOK KONUŞULACAK!

Lewis’in iddiasına göre Valve, Counter-Strike: Global Offensive için büyük bir güncelleme yayınlamanın eşiğinde. Öne doğru genişleyen bilgilere göre kaynaklara yakın kaynaklar Lewis’e, Valve’ın bu ayın başındaki şirketin Source 2 takımında oyunun yeni bir sürümünü yayınlayabileceğini söyledi.

Geçmiş büyük CS:GO haberlerine imza atan Lewis, Valve’ın güncellenen oyunu denemek üzere şirket Seattle’daki merkez bir grup profesyonel CS:GO oyuncusunu görevlendirdiğini iddia ediyor.

The Verge’ün haberinde, oyunu, Valve’ın Dota 2 ve Half-Life gibi diğer bazı oyunlarında da kullanılan Source 2 motorlarına taşınmasının ise daha iyi bir CS:GO deneyimi sunabileceği belirtiliyor.

İddiaya göre Valve’ın üzerinde çalışmakta olduğu tek güncelleme bu değil. Çünkü Lewis, iddiasına “yeni” CS:GO’nun, oyuncular FACEIT veya ESEA gibi CS:GO maçlarını bulduklarında katılabilecekleri üçüncü taraf platformlara daha çok benzeri gelişmiş bir eşleştirme sistemiyle gelebileceğini de ekliyor. Valve’ın ayrıca oyun tarafından kullanılan sunucuların tick rate’ini 64’ten 128’e çıkarması ve böylece çevrimiçi maçlar sırasında daha az gecikme yaşanması bekleniyor.

Öte yandan, eski hafta Reddit’teki bir kullanıcı, Nvidia tarafından yayınlanan oğlunda yer alan “csgos2.exe” ve “cs2.exe” adlı şüpheli dosyaları keşfetmişti.

İşte tüm bunlar yeni bir Counter-Strike oyununun geliştirilmekte olduğu iddiasını güçlendiriyor.

Her ne kadar Valve tamamen yeni bir oyun yayınlıyormuş gibi görünse de, bazı Twitter kullanıcıları bunun için sadece Valve’ın oyunu Source 2 motoruna taşıyacağı anlamın geldiği iddiasında. Lewis ise oyununun “neredeyse hazır” olduğu öne sürülüyor.

Yine de Valve’den gelecek açıklamalara kulak kabartmak gerekiyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yılın en iyi bluetooth kulaklıklarını sizin için sectik!  Bu kulaklıklara bayılacaksınızYılın en iyi bluetooth kulaklıklarını sizin için sectik! Bu kulaklıklara bayılacaksınız
İmamoğlu ve Yavaş, Akşener ile görüştü!  İlk açıklama...İmamoğlu ve Yavaş, Akşener ile görüştü! İlk açıklama…
Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayını açıklıyor! Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayını açıklıyor!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası