Cinsel içerikli sitelere girmeleri zorlaştı! Erişmek için bunu yapmaları gerekecek

Cinsel içerikli siteler hakkında alınan kararlara bir yenisi daha eklendi. Kararın adresi ise ABD oldu. Mashable’ın haberine bakılırsa, ABD’nin Louisiana eyaletinde cinsel içerikli sitelere girmek zorlaştırıldı. Bu sitelere erişmek için yeterlik ve kimlik ibrazı getirildi.

“YÜZDE 33,3 VEYA DAHA FAZLA CİNSEL İÇERİK BARINDIRAN HERHANGİ BİR WEB SİTESİ İÇİN…

Habere bakılırsa, bu zorunluluğun sebebi, yüzde 33,3 yada daha çok cinsel içerik barındıran herhangi bir internet sayfası için yaş doğrulaması gerektiren ve kısa sürede çıkarılan bir yasa oldu.

Cinsel içerikli internet sayfaları bir Louisiana eyalet kimliği yada sürücü ehliyeti gerektiren LA Wallet adlı bir uygulamayı kullanarak ziyaretçinin yaşını doğruluyor.

TWITTER’DA VİDEOSU PAYLAŞILDI

BBC’nin haberine bakılırsa ise, Twitter’da gösterilen bir videoda, en büyük cinsel içerikli web sitelerinden birinin kullanıcıları artık bir yaş doğrulama sürecine yönlendirdiği görülüyor.

Ekrandaki metinde “Louisiana yasası artık sitemize Louisiana’dan bağlanan kullananların yaşlarını doğrulamak için bir süreç uygulamamızı gerektiriyor” mesajı bulunuyor. Bildiri ek olarak sitenin bu işlem esnasında veri toplamayacağını “güvence ettiğini” söylüyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
“Rakip olabilir” deniliyordu, galiba oluyor! Bu iddia fazlaca konuşulur
Kılıçdaroğlu'ndan 'Sinan Ateş' açıklaması! Bahçeli'ye sert sözlerle yüklendi!Kılıçdaroğlu’ndan ‘Sinan Ateş’ açıklaması! Bahçeli’ye sert sözlerle yüklendi!
Bağışıklık sistemini bozarak erken ölüm riskini artırıyorBağışıklık sistemini bozarak erken ölüm riskini artırıyor

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası