Çin’den Airbus’ın 160 uçağına onay – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Avrupalı ​​​​uçak üreticisi Airbus, Çin’in Tiencin yapısına fabrikasına yeni bir montaj hattının üretime devam ettiğini açıkladı.

Bu arada, Pekin yönetimi ticari işletme Airbus’tan 160 yolcu uçağı alımının onaylandığı bildirildi. Bu merkez 150 adet “A320” tipi ve 10 adet “A350-900” tipi yolcu uçağı, Çin hava yolu işletmesine teslim edilecek.

Anlaşmalar, Macron’un ziyaretine katılan iş adamları ekibinde yer alan Airbus Üst Yöneticisi Guillaume Faury tarafından duyuruldu.

Faury, “Üretimimizin genişletilmesi bizim için büyük önem taşıyor. Çin pazarı giderek büyüyor. Hem yerli hava yolu şirketlerine hem de bölgedeki diğer bileşenlerin daha fazla ürün sağlamasına kavuşacağız.” adamak.

Avrupalı ​​​​uçak üreticisi Airbus’ın adımı, ABD’li rakibi Boeing’in Washington’un Pekin ile beklentilerindeki artan kredilerden etkilendiği bir dönemde şirkete Çin maçı rekabet avantajı sağlayacağı öngörülüyor.

Airbus’ın Tiencin’deki “Asya Son Montaj Hattı” (FALA) adını verdiği üretim tesisi, 2008’de faaliyete başlamıştı. Konut dar gövdeli, orta mesafe yolcu uçağı evi A320’lerin yanı sıra geniş gövdeli A350 yolcu uçakları üretiliyor.

Çin’in kamuya ait “üç büyük” hava yolu şirketi AirChina, China Southern ve China Eastern, geçen yıl Airbus’tan toplam 292 uçak almayı taahhüt etmişti. Macron’un ziyaretinde anlaşmaya varmak için bu siparişlerin bir kısmını içerir.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası