Çin’deki kriz, Apple’ın başını yaktı! iPhone 14 Pro’ların teslimat süreleri yeni zirveye ulaştı

Apple’ın dünyanın en büyük iPhone fabrikası olarak malum Çin’in Zhengzhou kentindeki fabrikasında fazlaca büyük vakalar meydana geldi. Tüm dünya, Kovid-19’un vurmuş olduğu fabrikada, engellemeler ve huzursuzluk sonucu çıkan işçi protestolarını dikkatle izledi. Geçtiğimiz günlerde ise fabrikada yaşanmış olan vakalar sebebiyle 6 milyonluk bir Pro iPhone üretim açığı yaşanabileceği iddia edildi. Bunun teslimat sürelerini uzatacağı konuşulurken, garip bir haber daha ABD basınında yer aldı.

TESLİMAT SÜRELERİ ZİRVEYE ÇIKTI

Bloomberg’in haberine gore, Apple’ın iPhone 14 Pro modellerinin teslimatı, firmanın Çin’in Zhengzhou kentindeki ana montaj fabrikası Kovid-19 kısıtlamaları ve işçi huzursuzluğuyla savaşım etmiş olduğu için her zamankinden daha uzun sürüyor.

Counterpoint Research’e gore, bu yıl ABD’de Apple’ın premium iPhone modellerini satın alan müşteriler artık 37 güne kadar bekleyebiliyor. Bu, iPhone 13 Pro ailesinden fazlaca daha yüksek ve mevcut neslin ilk çıkmış olduğu zamandaki teslimat sürelerinden daha uzun.

Ek olarak Counterpoint analistleri, tüm pazarlarda iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri için teslimat günlerinin mühim seviyede arttığı görüşünde.

HUZURSUZLUĞU YATIŞTIRMAK İÇİN YENİ İKRAMİYE FORMÜLÜ

Öte taraftan Bloomberg, Apple’ın üretim ortağı Foxconn’un dünyanın en büyük iPhone fabrikasındaki huzursuzluğu yatıştırmak ve üretimi tekrardan işler hale getirmek için işçilere bir başka hususi ödeme hayata geçirmeye çalmış olduğu bilgisini verdi.

Verilen bilgiye gore, Foxconn, 1 Ekim ve 10 Kasım tarihleri içinde Zhengzhou kompleksini terk eden işçilere, aralık ve ocak ayları süresince düzgüsel ücretlerinin üstüne saatte fazladan 30 yuan (4.20 dolar) ve 500 yuan’lık bir geri dönüş ikramiyesi sunuyor.

Toplumsal medya hizmeti WeChat’te gösterilen bir bildirime gore işçiler 30 gün kaldıktan sonrasında 3.000 yuan bonus, ocak ayında ise 23 gün yada daha çok çalışırlarsa 6.000 yuan kazanabilecekler.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Müşteriler hayatlarının şokunu yaşadı! O anlar gündem olduMüşteriler hayatlarının şokunu yaşadı! O anlamış olur gündem oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Yüzde 257 arttı...Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Yüzde 257 arttı…
İnternetten tanışıp evlendi, hayatı kabusa döndü! 'Çetenin ağına düştüm'İnternetten tanışıp evliliğe ilk adımını attı, yaşamı kabusa döndü! ‘Çetenin ağına düştüm’

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası