ChatGPT ile sahte haber üretince… Çin’de ilginç olay!

ChatGPT bu kez Çin’den gelen bir haberle gündemde. Reuters’in bildirdiğine göre Gansu eyaletinde bir adam, ChatGPT’yi kullanarak bir tren kazasıyla ilgili yanlış bir rapor oluşturmak için kullandığı şüphesiyle tutuklandı. Bu, derin sahte teknoloji kurallarını sıkılaştıran yapay zeka ile ilgili bir soruşturmada Çin’in ilk tutuklanması.

ÇİN’DE CHATGPT İLE YALAN HABER YATAN ADAM!

Çin’in kuzeybatısındaki Gansu kentinde meydana gelen kazada dokuz inşaat işçisinin hayatını kaybettiği iddia edildi.

Pingliang Şehri Yerel Polis Bürosu, 25 Nisan’da sosyal medyada paylaşılan bu haberin 15.000’den fazla tıklandığını duyurdu.

Polisin açıklamasına göre, Çinli teknoloji devi Baidu’nun sahibi olduğu blog tarzı bir platform olan Baijiahao’daki toplam 25 hesap, farklı konumlardan IP adresleriyle bu sahte “çökmeyi” bildirdi.

Açıklamada, soyadı Hong olan zanlının, polisin yaptığı takip ve bulgular hakkında yanlış bilgi vermekten tutuklandığı belirtildi.

Yerel polis, soruşturmanın devam ettiğini de sözlerine ekledi.

ÇİN’DEKİ YENİ DEEPFAKE KURALLARI

Yeni Çin derin sahte kuralları, hizmet sağlayıcıların ve kullanıcıların bu teknolojiyi yanlış bilgi üretmek, yayınlamak ve uydurmak için kullanmasını önlemeyi amaçlıyor.

10 Ocak’ta yürürlüğe giren kurallar, üretken AI teknolojisinin çevrimiçi içeriği manipüle etmek için kullanılmasını engellemek için tasarlandı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
O kişinin kendisi tarafından imzalanmış!  Şaşırtan fiyata satıldıO kişinin kendisi tarafından imzalanmış! Şaşırtan fiyata satıldı
Etkinliğe 100 kişi katıldı!  Şakalarıyla güldürdü beni...Etkinliğe 100 kişi katıldı! Şakalarıyla güldürdü beni…
Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa ettiKızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası