ChatGPT çılgınlığı büyürken, onun yüzü gülecek! Dudak uçuklatan rakam…

Tüm dünya ChatGPT’yi konuşuyor. OpenAI tarafınca geliştirilen yeni nesil söyleşi robotu ChatGPT, arama motoru denildiğinde en mühim şirketlerinden kabul edilen Google’ın rakibi olarak görülüyor. Silikon Vadisi’nin de hakkında konuşmuş olduğu yeni söyleşi robotu ChatGPT, şakalar yapabiliyor, sorulan sorulara cevap vermeye çalışıyor, verdiği yanıtlarla ise büyük şaşkınlık yaratmayı başarıyor. Hatta şu haberimizde göreceğiniz benzer biçimde ChatGPT ile röportaj yapmak bile mümkün olabiliyor. Birçok şahıs, bu söyleşi robotunun getirmiş olduğu popülerliğin, geliştiricisi olan kuruluşa pozitif yansıdığı iddiasında.

DUDAK UÇUKLATAN O RAKAM! CHATGPT’NİN SAHİBİ OPENAI…

Reuters ise ChatGPT’nin sahibi olan OpenAI’nin 2024 yılına kadar 1 milyar dolar gelir elde etmeyi planladığını yazdı. Habere nazaran, Elon Musk ve yatırımcı Sam Altman tarafınca ortaklaşa kurulan ve Microsoft’un 1 milyar dolarlık finansmanıyla desteklenen araştırma kuruluşu, iş hacminin artmasını bekliyor.

Informasyon veren üç kaynak, kuruluşun gelecek yıl 200 milyon dolar ve 2024’e kadar 1 milyar dolar gelir elde etmeyi beklediğini öne sürdü. Kaynaklardan biri, OpenAI’ın son hisse satılmasında 20 milyar dolarlık bir değere ulaştığını iddia etti.

OpenAI, internet sayfasına nazaran teknolojisini lisanslamak isteyen geliştiricilerin 20 bin kelimelik bir metin için bir penny (kuruş) yada yazılı bir içerikten bir görsel oluşturmak için ortalama 2 sent (cent) benzer biçimde bir ücret ödemesini istiyor.

OpenAI sözcüsü, mali durumu ve stratejisi hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

“BİR ŞEKİLDE PARA KAZANMAMIZ GEREKECEK”

OpenAI CEO’su Sam Altman, bir kullanıcının “ChatGPT sonsuza dek parasız mi olacak?” sorusuna “Bir noktada bir halde para kazanmamız gerekecek; informasyon işlem maliyetleri göz yaşartıcı” diye cevap vermişti.

tweet

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Müjde! O özellik nihayet geliyorMüjde! O özellik nihayet geliyor
Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel tutuklandı! Gerçek ortaya çıktıKadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel tutuklandı! Gerçek ortaya çıktı
Aslan kafesinden kaçtı, bahçelerinde görünce büyük korku yaşadılarAslan kafesinden firar etti, bahçelerinde görünce büyük korku yaşadılar

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası