Bugün birden fazla öğeyi hızlıca seçmek için bir iPhone hilesi öğrendim


Bunu yazarken neredeyse aptal benzer biçimde hissediyorum fakat… başka biri Apple’ın yığın uygulamalarında toplu olarak seçme mesajları, e-postalar, notlar ve daha fazlası için yerleşik bir hareket bulunduğunu biliyor muydu? Öğeleri “Seç” moduna geçirmek için bir alt menü kullanmak ve peşinden her satırda görünen daireleri işaretlemek yerine, parmaklarınızın dokunduğu listedeki her öğeyi seçmek için listeyi iki parmağınızla aşağı kaydırabilirsiniz.

Bu özelliği aslına bakarsan biliyorsanız, burada okumayı bırakmaktan çekinmeyin, sadece ben ve Verge meslektaşlarımdan birkaçı, bunu sadece geliştirici olduğunda öğrendim. Jordan Morgan tweet attı daha çok üçüncü taraf uygulamasının bunu kullanımı gerektiğinden yakınma etmek için. Bu yüzden, iOS ve iPadOS’taki tüm uygulamalarda bulunan bir özellik olsa da, bunu esas olarak Apple’ın yığın uygulamalarında bulacaksınız. Etrafta dolaşırken, Mesajlar, Posta, Notlar ve Hatırlatıcılar’da mevcut benzer biçimde görünüyor, sadece neredeyse kesinlikle fazlaca daha fazlası var.

Bu özelliği hakkaten kullanmasını istediğim bir Apple uygulaması, artık ihtiyacınız olmayan tüm eski alarmları seçmenin ve bu tarz şeyleri tek bir hamlede silmenin süper kullanışlı bir yolu olma potansiyeline haiz olan Clock’tur. Ve doğal ki Gmail ve WhatsApp benzer biçimde daha çok üçüncü taraf uygulamasında kullanıldığını görmek mükemmel olurdu (fakat değil).

Bunun benzer biçimde gizli saklı özellikler benim için garip bu sebeple Apple’ın yazılımının, firmanın mümkün olduğunca sezgisel hale getirme girişimine karşın, daha gelişmiş özelliklerini süre içinde kullanıcılara göstermek için iyi mi savaşım edebileceğini ortaya koyuyorlar. Bu, bilhassa iPadOS ile belirgindir. eski meslektaşım Dieter Bohn uzun uzadıya yazdı Bir çok kullanıcı tarafınca kolayca gözden kaçırılabilen dizüstü bilgisayar benzeri işlevlerin tüm extra parçaları hakkında.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası