Bu kez Çinliler değil Hintliler! Orijinalinin fiyatı 799 dolarken, onlar 48 dolara benzerini ürettiler

Ara sıra orijinal bir ürüne benzer tasarıma haiz olan fakat hem de daha uygun fiyatlı olan ürünlerin haberi geliyor. Bu kez benzer bir haber Hindistan merkezli bir markadan geldi. Bu marka, Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı Apple Watch Ultra adlı akıllı saatine benzeyen bir saat piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

ORİJİNALİNİN FİYATI 799 DOLAR, ONUN FİYATI 48 DOLAR

MacRumors’un aktardığı bilgilere nazaran; Söz mevzusu saat, Apple Watch Ultra’nın tasarımıyla benzerlikler taşıyor. Sadece Apple Watch Ultra’nın fiyatı 799 dolarken, bu saatin fiyatı 48 dolar. Her iki saat içinde bir tek fiyat mevzusunda değil, haiz olunan özellikler mevzusunda da farklılıklar mevcut.

Mesela, 48 dolarlık bu saat 600 nite kadar parlaklık sunabilen bir LCD ekrana haiz. Apple Watch Ultra’da ise 2.000 nite kadar parlaklık sunabilen OLED bir ekran bulunuyor. Apple Watch Ultra Apple’ın saatlerine hususi işletim sistemi watchOS’u çalıştırıyor sadece bu 48 dolarlık saatin bu şekilde bir imkanı bulunmuyor. Gene de saat, Bluetooth arama, kablosuz şarj, always on display, nabız takip edeni ve sesli asistan benzer biçimde her akıllı saatte bulunması ihtiyaç duyulan bazı özellikleri sunuyor benzer biçimde görünüyor.

Şimdi Apple’ın iki saat arasındaki benzerlikten dolayı Hintli markaya karşı harekete geçip geçmeyeceği merak ediliyor. Hintli markanın bu şekilde bir durumda tavrı ne olacak? Bu da bir merak mevzusu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Twitter dünya çapında çöktü! Giriş yapmakta zorluk yaşadılarTwitter dünya genelinde çöktü! Giriş yapmakta güçlük yaşadılar
İmamoğlu davasında gerekçeli karar açıklandıİmamoğlu davasında gerekçeli karar açıklandı
Sabiha Gökçen'de uçuş trafiğini durduran olay!Sabiha Gökçen’de uçuş trafiğini durduran vaka!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası