“Bu kadarı da ‘pes’ dedirtti! İnsan yıkama makinesi geliştiriyorlar

Çoğumuz stresli yada oldukça uzunmuş şeklinde gelen günler yaşıyoruz. Bu şekilde günlerde yaşadığımız tüm stresi geride bırakıp sakinleşmek için çoğumuz duş almayı tercih ediyor. Hatta bazılarımız yıkanmanın verdiği rahatlatıcı etkiyi maksimum düzeye çıkarmak için köpükler, gül yaprakları ve kokulu mumlar da kullanıyor. Sadece hepsi sizi sakinleştirmeye yetmiyorsa birazcık daha sabredin. Zira çözüm, Japonya’daki bilim adamlarından geliyor.

‘İNSAN YIKAMA MAKİNESİNDE’ YÜKSEK TAZYİKLİ SU KULLANILACAK

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine bakılırsa, Japonya’daki bilim adamları, vücudunuzu temizleyen bir ‘insan yıkama makinesi’ geliştiriyor. İnsan yıkama makinesinde kullananların gözeneklerindeki kiri temizlemek için son aşama ince hava kabarcıkları içeren yüksek tazyikli su kullanılacak.

Hem de kalp atış hızlarının ölçüleceği ultrasonik banyo, suni zeka tarafınca sizin için seçilmiş rahatlatıcı bir video oynatılırken vücudunuzu temizleyecek.

TARİH VERİLDİ

‘Project Usoyaro’ olarak adlandırılan ürünün 2024 yılına kadar tamamlanması ve peşinden 2025 Osaka Expo’da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Projeyle amacın, en rahatlatıcı deneyimi yaratarak bedeni olmasıyla birlikte zihni de yıkamak olarak belirtiliyor.

İnsan yıkama makinesinin gelecekte hastanelerde, bakım evlerinde ve evlerde kullanılması hedefleniyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hayat kurtaran iPhone özelliğine güncelleme geliyorYaşam kurtaran iPhone özelliğine güncelleme geliyor
MLKP üyesi Cebrail Gündoğdu, adliyeye böyle götürüldüMLKP üyesi Cebrail Gündoğdu, adliyeye bu şekilde götürüldü
Dikkat çeken detay: O isimler listede yokDikkat çeken detay: O adlar listede yok

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası