Bir ülkede bilgisayar korsanlığı kabusu! Fidye talepleri reddedilince…

ABC News’in haberine nazaran, dark web olarak malum karanlık ağ üstünden çaldıkları alan kişi verilerine ilişik 300 dosya ve duyarlı detay yayınlayarak 9,7 milyon müşterinin her dosyası için 1 dolar talep ettiğini yineledi.

“UTANÇ VERİCİ”

Medibank Üst Yöneticisi (CEO) David Koczkar, “Çalınan verilerin karanlık ağda yayınlanması utanç verici.” diyerek, müşterilerin duyarlı verilerini dark web üstünden indirmekten yada direkt korsanlarla yazışma kurmaktan kaçınılmasını istedi.

Eylül ayında Başbakan Anthony Albanese de dahil ortalama 10 milyon müşterinin verileri bilgisayar korsanlarınca ele geçirilmişti.

Şirket, korsanların 9,7 milyon müşterinin her biri için 1 dolar fidye talebini kabul etmemişti.

Vaka, Avustralya’da son aylarda ikinci büyük çaplı veri hırsızlığı oldu. Ağustos ayında da telekomünikasyon şirketi Optus, 9,8 milyon müşterisinin kişisel bilgilerinin çalındığını bildirmişti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
"Türkiye için 'mavi tik' ücreti belli oldu" iddiası“Türkiye için ‘mavi tik’ tutarı belli oldu” iddiası
AK Parti'den adaydı! CHP bu kareyle duyurduAK Parti’den adaydı! CHP bu kareyle duyurdu
Türkiye’yi üzen görüntü! Fotoğraflar sadece 5 yıl arayla çekildi...Türkiye’yi üzen görüntü! Fotoğraflar bir tek 5 yıl arayla çekildi…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası