Bir ev alırken cephe seçimi nasıl olmalıdır? | Ankara Emlakçı

 

Sıfır ev alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Az önce bahsettiğimiz tüm ipuçları sıfır ev satın alma işleminiz için de geçerlidir. Ancak bu aşamada göz önünde bulundurmanız gereken daha önemli detaylar var. Toplu konut projeleri çerçevesinde sıfır konut almayı planlıyorsanız güvenilir bir firma seçtiğinizden emin olmalısınız. Şirketin portföyüne ve referanslarına bir göz atmayı unutmayın. Genellikle olumsuz yorumlar alan veya başladıkları projeyi bitirmemiş şirketlerden uzak durmak en iyisidir.

 

Sıfır bir ev satın alırken, masraflar bazen hiç beklemediğiniz yerlerden gelebilir. Yeni boyanmış dairelerde nem olmadığından emin olmalısınız ve satın alma işleminden önce ödeneklerin maliyetini kesinlikle öğrenmelisiniz. Evin net ve brüt metrekare ölçümlerinin ön bilgilendirme formuna dahil edildiğini doğrulamayı unutmayın. Hemen teslimat için konaklama almazsanız, kararlaştırılan teslimat tarihinin sözleşmeye eklendiğinden emin olun.

 

Bir ev alırken cephe seçimi nasıl olmalıdır?

 

Kuzey ve güney cepheli evlerin bazı avantaj ve dezavantajları vardır. Güney cepheli evlerde ısıtma sorunu olasılığı daha düşüktür. Aydınlık, çabuk ısınan ve kış aylarının rahatça geçebileceği bir ev almak istiyorsanız güney cepheli evlere öncelik verebilirsiniz. Ancak yaz aylarında sıcaklık artışını da hesaba katmalısınız.

 

Kuzey cepheli evler genellikle güney cepheli evlerden daha ucuzdur. Bu tür evlerde oturma odası ve yatak odası kuzeye bakıyorsa gün içinde yaşam alanlarınıza yeterli ışık girmeyebilir. Ancak kış aylarının çok soğuk ve yağışlı geçtiği bölgeler için kuzeye bakan evler daha uygun bir tercih olabilir.

 

Ankara’da yaşıyorsanız veya yaşamayı planlıyorsanız almayı veya kiralamayı düşündüğünüz evi birlikte bulalım.  Ankara emlakçı ihtiyaçlarınızda ankararemax.com size çok iyi bir alternatif olabilir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası