Biden: Rusya-Belarus anlaşması son derece olumsuz

ABD Başkanı Joe Biden, taktik nükleer silahlarla ilgili Rusya-Belarus anlaşmasına tepkisinin “son derece olumsuz” olduğunu söyledi.

Biden, Beyaz Saray’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Biden, taktik nükleer silahlarla ilgili Rusya-Belarus anlaşmasına tepkisi sorulduğunda, “Son derece olumsuz” yanıtını verdi. cevabı verdi. Biden ise borç limitiyle ilgili görüşmeler konusunda iyimser olduğunu belirterek, müzakerelerin sürdüğünü ve imzalanan belgeler üzerinde bu gece anlaşmaya varılmasını umduğunu sözlerine ekledi. Hrenin, bunun Batılı ülkelerin “düşmanca” ve “saldırgan” politikasına bir yanıt olduğunu vurguladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Mart ayında Beyaz Rusya’ya taktik nükleer silahlar yerleştireceğini açıklamıştı. Putin, daha önce Belarus’a teslim ettikleri “İskender” yüksek hassasiyetli füze sistemlerinin de söz konusu silahla donatılacağını söyledi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası