Bazı ülkelerin akıllı telefon kullanıcı sayıları belli oldu! Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcı sayısı…

Akıllı telefonlar ellerimizden düşmüyor. Artık her yere onlarla gidiyor, her yerde onları kullanıyoruz. Bu bir tek devletimizde geçerli bir durum da değil. Dünya genelinde akıllı telefonlar artık en popüler akıllı cihazlardan biri. Dünyanın belirli ülkelerindeki akıllı telefon kullanıcı sayıları da bunu doğrular özellikte. En oldukca dikkat çeken mevzu ise Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcı sayısı…

DÜNYANIN BELİRLİ ÜLKELERİNDEKİ AKILLI TELEFON KULLANICI SAYILARI BELLİ OLDU

Bir medya takip kurumunun Statista verilerinden elde etmiş olduğu bilgilere nazaran dünyanın belirli ülkelerindeki akıllı telefon kullanıcı sayıları belli oldu. İlk sıraya 953 milyon kullanıcı ile Çin yerleşirken, 492 milyon kullanıcı ile Hindistan ikinci, 273 milyon kullanıcı ile de ABD üçüncü sırada yer buldu.
Araştırma kapsamına girerek listede yer edinen öteki ülkeler ise; Endonezya (170 milyon), Brezilya (118 milyon), Rusya (102 milyon), Japonya (83 milyon), Meksika (74 milyon), Vietnam (66 milyon), Almanya (66 milyon), Bangladeş (61 milyon), İran (57 milyon), Türkiye (55 milyon), Birleşik Krallık (54 milyon) olarak kayıtlara geçti.

Akıllı telefon satışları 2021 senesinde, 1 milyar 433 milyon seviyesinde yer alırken satışlarda 2009’dan 2015’e kadar üç katından fazla artış yaşandı. Üstün dereceli satışın yaşandığı yıl ise 1 milyar 556 milyon ile 2018 senesinde yaşandı.

95 BİN 605 HABER

Akıllı telefonların medya karnesi de incelendi. 15 bini aşkın yazılı basın, TV kanalları ve web haber sitelerinin incelenmiş olduğu medya araştırmasında, akıllı telefonlarla ilgili 95 bin 605 haber yansıması tespit edildi. Haber yansımalarının yüzde 89’luk kısmı web sitelerinde yer alırken, yüzde 8’i TV kanallarında yüzde 3’ü ise yazılı basında yer buldu. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sürpriz özelliğini DM kutusuna ekledi! Sürpriz hususi durumunu DM kutusuna ekledi! “Bildiri atmıyordu gerekeni yaptık”
Pendik'te 'pes' dedirten görüntüler! Pendik’te ‘pes’ dedirten görüntüler!
AK Parti'den adaydı! CHP bu kareyle duyurduAK Parti’den adaydı! CHP bu kareyle duyurdu

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası