Baş Twit’çi Elon Musk yine iş başında: Orayı yatak odalarıyla donatmış! Mantıklı mı, yoksa saygısızlık mı?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın 44 milyar dolara satın almış olduğu toplumsal medya platformu Twitter’da yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak flaş bir haber toplumsal medya üstünde gündem oldu. Forbes’in kaynaklara dayandırdığı o haberindeki iddialara bakılırsa, Elon Musk’ın bu hafta Twitter’ın San Francisco’daki genel merkezindeki bazı konuşma odalarını “yatak odalarına” dönüştürdü.

YATAK, KOMODİN, TURUNCU HALI…

Odalardan birinin kamuoyuyla paylaşılmayan bir fotoğrafında bir kraliçe yatak, ahşap bir komodin ve parlak turuncu bir halının olduğu öne sürüldü. Yatakların, çalışanlara herhangi bir duyuru yada izahat yapılmadan eklendiği iddia edildi.

“SAYGISIZLIK GÖSTERGESİ”

Twitter’ın San Francisco ofislerine kaç tane dinlenme alanı eklendiği belli değil. Sadece bir kaynak kabaca “kat başına dört ila sekiz” tane bulunduğunu ve “rahat göründüklerini” söylemiş oldu. Kaynak, tesisteki yatakların Musk’ın şirketi için iyi bir görünüm olmadığını ve bir saygısızlık göstergesi bulunduğunu savundu. İkinci bir kaynak ise, Forbes’a odaların birçoğunun büyük seviyede boş göründüğünü söylemiş oldu. Sadece bir odanın çöp tenekesinde çöp bulunduğunu ve bunun da sanki orada birisi kalıyormuş şeklinde göründüğünü belirtti.

yatak

KÜTÜPHANE DE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ

Öte taraftan, Platformer’dan Zoe Schiffer, Twitter’ın San Francisco ofisindeki kütüphanenin de uyku alanına dönüştürüldüğünü söylemiş oldu. Schiffer mevzuyla ilgili paylaşmış olduğu bir tweet’te, “Bana burayı ‘rahat’ olarak tanımladılar” ifadelerini kullandı.

İddiaya bakılırsa Twitter’ın genel merkezine eklenen yatak odaları, Musk’ın şirketi 44 milyar dolara satın almasından bu yana Twitter’daki emek harcama kültürünü elden geçirme çabasının son olarak görülüyor. Musk Twitter’ın iş gücünün ortalama yarısıyla yollarını ayırmıştı.

Geçtiğimiz aylarda ise bir Twitter çalışanı ofisin zemininde bir uyku tulumunun içindeyken fotoğraflanmıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Orion uzay aracı Dünya'ya indiOrion uzay aracı Dünya’ya indi
Avrupa'da Eva Kaili depremi! Avrupa’da Eva Kaili depremi!
 AFAD, Valilik ve İBB'den peş peş uyarılar AFAD, Valilik ve İBB’den peş peş ikazlar

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası